سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 20 مرداد 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رفع توقیف از پلاک‌های ثبتی و اموال کارخانه قند بردسیر 
رییس دادگستری شهرستان بردسیر از رفع توقیف پلاک‌های ثبتی و اموال کارخانه قند بردسیر و پرداخت مطالبات کارگران و بستانکاران خبر داد و گفت: بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال از مطالبات کارگران قند بردسیر پرداخت شده است.

حسین رمضانی اظهار کرد: مهمترین اقدامات انجام‎شده در دادگستری شهرستان بردسیر در سال گذشته و سه ماه ابتدای سال جاری مربوط به تعیین تکلیف بدهی‌های کارخانه قند بردسیر است که به لحاظ ایجاد مشکلات عدیده از سال ۱۳۸۶ فعالیت آن متوقف و تعطیل شده و مشکلات حقوقی همراه با بدهی‌های قابل توجه این واحد تولیدی چالش‌های متعددی را در سطح شهرستان علی الخصوص برای دستگاه قضایی فراهم کرده بود.
وی ادامه داد: در سال گذشته با تشکیل جلسه ستاد اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استان کرمان و رفع توقیف در رابطه با توقیف‌های متعدد برخی نهاد‌ها از پلاک‌های ثبتی و اموال کارخانه، پرداخت مطالبات کارگران و بستانکاران شد و بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال از مطالبات از طریق برگزاری ۱۱۲ مزایده در واحد اجرای احکام مدنی دادگستری بردسیر پرداخت شد. به گفته رمضانی، ۵۶۶ نفر از کارگران و بستانکاران حق و حقوق و مطالبات خود را به‌طور کامل دریافت کرده‎اند و تسویه حساب انجام شده و تلاش‌ها برای پرداخت مطالبات باقیمانده بستانکاران (تعداد ۲۱۵ نفر) و برخی ادارات، نهاد‌ها و بانک‌ها عملیات اجرایی ادامه دارد. وی عنوان کرد: سعی بر این است با حمایت دادگستری استان کرمان و ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استان در سال جاری تمام بدهی‌های کارخانه قند بردسیر با حفظ سایت تولیدی پرداخت شود تا پس از حل مشکلات کارخانه و مهیا کردن بسترهای لازم، امکان راه‎اندازی و بهره‎برداری مجدد از این کارخانه فراهم شود.

قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز در فیرورق
رییس دادگستری شهرستان خوی از قلع و قمع مستحدثات غیر مجاز در یکی از باغ‎های بخش فیرورق خبر داد.

حسن ابراهیمی با اعلام خبر قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز در فیرورق در آذربایجان غربی بیان کرد: در پی حکم قلع و قمع صادره از شعبه دادگاه کیفری ۲ شهرستان خوی و در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‎ها، با حضور سرپرست دادگاه عمومی بخش فیرورق مستحدثات غیرمجاز یکی از باغ‌های این بخش قلع و قمع و وضع به حالت قبل اعاده شد.
وی افزود: این اولین اجرای حکم قلع و قمع توسط دادگاه عمومی بخش فیرورق پس از شروع به کار آن در هفته قوه قضاییه سال ۹۹ است.افتتاح کانون موسسات داوری استان خراسان‎ جنوبی
کانون موسسات داوری استان خراسان‎ جنوبی افتتاح شد. حجت‎الاسلام ابراهیم حمیدی، رییس‎کل دادگستری استان خراسان جنوبی در مراسم افتتاح کانون موسسات داوری این استان با بیان اینکه یکی از سیاست‎های مهم قوه‎قضاییه، تلاش برای کاهش ورودی پرونده‎ها به دادگستری‎ها است، اظهار کرد: کاهش ورودی پرونده‎ها که در قوه‎قضاییه به‎عنوان بهداشت قضایی از آن یاد می‌شود، مستلزم همکاری و تعامل کلیه دستگاه‎ها و نهادهاست تا شاهد کمتر شدن اختلافات باشیم. وی بیان کرد: اختلافات خانوادگی، حقوقی و سایر جرایمی که در جامعه اتفاق می‎افتد، زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و در این راستا همه ما باید تلاش کنیم تا وضعیت اجتماعی جامعه ما به‎گونه‎ای باشد تا جرایم به حداقل برسد. رییس‎کل دادگستری استان خراسان جنوبی افزود: یکی از بهترین برنامه‎های قوه‎قضاییه که در دستور کار قرار گرفته، همین موضوع بهداشت قضایی و کنترل کردن پرونده‌هاست. وی ادامه داد: سه نهاد شبیه به هم در قوه‎قضاییه هستند که کار جلوگیری از ورود پرونده‎ها و بحث صلح و سازش را در جامعه ارتقا بخشیده است. یکی ظرفیت شوراهای حل اختلاف است که مهمترین ظرفیتی است که مردم برای حل اختلافات به آنجا مراجعه می‌کنند، ظرفیت دیگر که در قانون جدید آیین دادرسی کیفری آمده، ظرفیت میانجی‎گری است که همه اشراف کامل به آن دارند و ظرفیت سوم ظرفیت داوری است که در دوره ریاست قبلی قوه‎قضاییه به طور جدی بدان ورود نشد اما در زمان ریاست جدید قوه‎قضاییه، تاکید بر اجرای سریع و دقیق آن در دستور کار قرار گرفته است. به گفته حمیدی، تاسیس و راه‎اندازی کانون موسسات داوری در استان خراسان جنوبی در دستور کار قوه‌قضاییه قرار گرفت که امروز شاهد افتتاح این کانون در استان خراسان جنوبی هستیم. هم‎اکنون 6 موسسه داوری در مرکز استان وجود دارند و امیدواریم در شهرستان‎های استان هم این ظرفیت‎ها به وجود آید.


صلح و سازش پرونده قتل عمد در حوزه قضایی خرمدره  
رییس‎کل دادگستری استان زنجان گفت: یک پرونده قتل عمد با جلب رضایت خانواده مقتول، با صلح و سازش مختومه شد.  حجت‎الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: مهرماه سال 1393 پس از وصول گزارش مرجع انتظامی مبنی بردرگیری میان دو جوان 31 و 32 ساله با موضوع اختلاف خانوادگی، فردی 31 ساله به قتل رسیده و جنازه وی در مزارع اطراف شهر خرمدره کشف شد که بلافاصله دستورات  لازم برای بررسی دقیق حادثه و دستگیری قاتل داده شد. وی بیان کرد: پس از تشکیل پرونده و اقرار متهم به قتل عمد و تحقیقات مقدماتی، پرونده جهت رسیدگی به دادگاه کیفری زنجان ارسال شد و طی فرایند قانونی مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت حکم قصاص صادر و پرونده برای تایید نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد. رییس‎کل دادگستری استان زنجان بیان کرد: در ادامه پس از قطعیت  حکم قصاص در دیوان عالی کشور پرونده در مرحله اجرا قرار گرفت که قبل از اجرای حکم با تلاش و پیگیری‎های رییس دادگستری و دادستان، امام جمعه و معتمدان شهرستان و با اعلام رضایت اولیای دم، پرونده مختومه شد و محکوم به قصاص از دارمجازات نجات یافت.

 

منتشر شده در یکشنبه, 05 مرداد 1399 10:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت