سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 28 شهریور 1399-

جنگنده‌های آمریکایی کدام مقررات بین المللی را نقض کردند؟

سایت حقوقیدیده بان هشتم : یک حقوقدان در خصوص تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ماهان گفت: اقدام جنگنده‌های آمریکایی بر خلاف ماده سه مکرر کنوانسیون شیکاگو در ۱۹۴۴ است.

مجتبی اشراقی آرانی، استادیار دانشگاه تهران، حقوقدان و نویسنده چندین مقاله در حوزه حقوق هوانوردی ،در خصوص اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان عنوان کرد: اقدام آمریکا در تهدید هواپیمای مسافربری صد در صد نقض حقوق بین الملل محسوب می‌شود و اقدام جنگنده‌های آمریکایی بر خلاف ماده سه مکرر کنوانسیون شیکاگو در ۱۹۴۴ است که در آن گفته شده اگر کشوری خواست هواپیمای مسافربری را رهگیری کند، باید به نحوی این کار را انجام دهد که برای آن مخاطرات جانی ایجاد نکند و امنیت جانی مسافران را تهدید نکند.
 
این حقوقدان اظهار کرد: در اقدام اخیر، ماده سه مکرر توسط آمریکا نقض شده و ضمن اینکه در ماده ۱/۱ در بند ب کنوانسیون مونترال ۱۹۷۱ گفته شده که اگر کسی امنیت هواپیما را به خطر بیندازد مجرم شناخته می‌شود و بر این اساس از حیق مقررات حقوق هوانوردی عمل آمریکا نقض صریح کنوانسیون‌های بین المللی است.

وی ادامه داد: دولت ایران برای پیگیری حقوقی این موضوع باید در سازمان ایکائو به استناد ماده ۸۴ کنوانسیون شیکاگو شکایت کند و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

میزان

منتشر شده در سه شنبه, 14 مرداد 1399 10:04

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت