سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 08 مهر 1399-

واکنش سازمان بازرسی به اظهارات محسن هاشمی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور با ارائه توضیحاتی، اعلام جرم این سازمان علیه محسن هاشمی در خصوص انعقاد قرارداد عمرانی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم، محمودرضا مهرورز، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به اظهارات اخیر رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره پرونده خط 7 مترو تهران گفت: پرونده مورد اشاره مربوط به سال 1387 بوده و در سال 1394 گزارش‌های اختصاصی تخلفات اداری و کیفری در خصوص مسئولان وقت شرکت مترو، از جمله رئیس فعلی شورای اسلامی شهر تهران که آن زمان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران بود به مبادی قانونی ذیربط ارسال شده است.

مهرورز افزود: سازمان بازرسی کل کشور پس از بررسی عملکرد شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص پروژه احداث خط 7 مترو تهران طی نامه‌ای خطاب به شهردار وقت تهران انحرافات و تخلفات شرکت مترو در این پروژه را کتباً اعلام و به منظور حُسن جریان امور و رفع ایرادات، پیشنهاداتی ارائه شده و اساساً گزارش مربوط به عملکرد شرکت مترو است و ارتباطی با پیمانکار ندارد.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها با اشاره به ایرادات موردنظر سازمان گفت: واگذاری پروژه بدون انجام مطالعات اولیه، تعیین برآورد کارشناسی صرفاً با در نظر گرفتن اسناد و مطالعات مربوط به خطوط دیگر مترو صورت گرفته بود.

مهرورز در ادامه به تخلفات دیگر شرکت مترو اشاره کرد و گفت: در پروژه احداث خط 7 بدون تأمین منابع مالی مورد نیاز و علی‌رغم مشخص شدن عدم امکان تأمین منابع مالی پروژه از محل فاینانس، قرارداد به پیمانکار پروژه ابلاغ و عملیات اجرایی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در گزارش سازمان بازرسی کل کشور که 23 اردیبهشت سال 94 به شهردار وقت تهران ابلاغ شد، به این موضوع اشاره شده که به خاطر عدم تعیین تکلیف وضعیت قرارداد و همچنین عدم تبیین راهکارهای عملی و واقع‌بینانه برای اجرای پروژه، ایراداتی در واگذاری و انعقاد قرارداد به وجود آمده که مسئولان وقت شرکت مترو به آن توجه نکردند.

این خبر می‌افزاید؛ پاسخ بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور به اظهارات محسن هاشمی‌، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین کلنگ‌زنی خط 10 متروی تهران ارائه شده است.

محسن هاشمی که در سال 1387 مدیرعامل متروی تهران بود، چند روز قبل گفت: سازمان بازرسی کل کشور به خاطر واگذاری پروژه خط 7 مترو تهران به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، علیه او اعلام جرم کرده است.

تسنیم

منتشر شده در دوشنبه, 24 شهریور 1399 09:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت