سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 08 مهر 1399-

صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل استان گلستان

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس‎کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند ۹۷ این استان خبر داد.

۱۸ فروردین سال ۹۸ بود که رییس دستگاه قضایی پس از وقوع سیل گلستان به این استان سفر کرد. وی در جلسه شورای اداری استان گلستان با تاکید بر لزوم توجه به ترک فعل‌ها گفته بود که بدون رعایت هیچ‎گونه خط قرمزی باید با تخلفات مرتبط با سیل اخیر برخورد شود.
هادی هاشمیان، رییس‎کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند ۹۷ در این استان خبر داد و بیان کرد: پرونده مربوط به سیل گلستان ۱۱ متهم داشت که پس از دریافت نظرات کارشناسی و گزارش ۳۵۰ صفحه‌ای سازمان بازرسی کل کشور با بیش از دو هزار صفحه مستندات، برای مدیرعامل وقت اداره آب منطقه‌ای استان گلستان و یکی از معاونان فعلی این اداره به اتهام اجرا نکردن تکالیف قانونی، اهمال و تضییع اموال دولتی و عمومی ناشی از اهمال موضوع ماده ۵۹۸ کیفرخواست صادر شد.
وی ادامه داد: برای سایر متهمان پرونده نیز که از مدیران زیرمجموعه‌های برخی ادارات استان گلستان بودند بر اساس دفاعیات و مدارکی که ارائه دادند و گزارش سازمان بازرسی، قرار منع تعقیب در بازپرسی ویژه جرایم کارکنان دولت صادر شد. رییس‎کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه پرونده برای رسیدگی و صدور رای به دادگاه کیفری ۲ گرگان فرستاده شد، گفت: تعلل در پاسخ هیات گزارش ملی سیلاب درباره بخش دوم گزارش که در باب قصور ارگان‌های مختلف بود علت طولانی شدن زمان رسیدگی و صدور کیفرخواست این پرونده شد.
حمایت
منتشر شده در دوشنبه, 24 شهریور 1399 09:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت