سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 17 تیر 1399-

وزارت نفت بخشی از اموال خارج كشور زنجانی را می فروشد

 
دیده بان هشتم - مسئول كمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: فقط وكالتنامه بخشی از اموال خارج كشور بدهكار نفتی در اختیار این وزارتخانه قرار داده شده است تا آن را به بیت المال برگرداند.
 
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از ایرنا، اواخر سال 1394 مزایده بخشی از اموال «بابك زنجانی» بدهكار نفتی، برگزار شد و قرار است بزودی باقیمانده اموال وی نیز به مزایده گذاشته شود.
بتازگی نیز وكالتنامه بخشی از اموال خارج كشور متهم نفتی در اختیار وزارت نفت قرار داده شده است تا نسبت به فروش آن اقدام شود.
«سیدعلی اصغر هندی» مسئول كمیته وصول مطالبات وزارت نفت، درباره در اختیار قرار دادن وكالت بلاعزل به وزارت نفت برای بازپس گیری اموال خارج از كشور این متهم نفتی گفت: این وكالتنامه فقط مربوط به یكی از اموالی می شود كه پیش از این از سوی دادستانی در اختیار وزارت نفت قرار داده شده است.
به گزارش وزارت نفت، وی افزود: به وزارت نفت ماموریت داده شده است این مورد را پیگیری كند و آن را به بیت المال برگرداند.
این بدهكار نفتی، بارها وعده پرداخت بدهی دو میلیارد و 600 میلیون یورویی خود را داده اما این امر هیچ گاه محقق نشده است.
به گزارش ایرنا، دلیل زنجانی برای تاخیر در پرداخت بدهی، تحریم های مالی كشور بود كه اینك با توجه به رفع تحریم ها، راه برای پرداخت بدهی باز شده است.
برای پرداخت مطالبات پارسال مزایده بخشی از اموال وی برگزار شد و بزودی قرار است باقیمانده اموال نیز به مزایده گذاشته شود.
پیش از این مسئول كمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفته بود: در روزهای پایانی پارسال آگهی مزایده برخی اموال بابك زنجانی مانند شركت هواپیمایی، هتل ها، مجتمع های مسكونی و مجتمع های تجاری داده شده و در دست اقدام است؛ آگهی مزایده باقیمانده اموال بابك زنجانی نیز بزودی منتشر می شود.
وی درباره اینكه آیا بابك زنجانی غیر از اموالی كه اعلام شده اموالی دیگری هم دارد، افزوده بود: اموالی كه پیش از حكم اعلام شده، تغییری نكرده است، مگر آنكه درباره برخی از اموال چیزی نگفته یا مورد شناسایی دادستانی و شركت ملی نفت ایران قرار نگرفته باشد.
مسئول دریافت مطالبات وزارت نفت پیش از این به ایرنا گفته بود، فروش اموال می تواند حدود 500 میلیون تا 600 میلیون یورو از بدهی وی را پوشش دهد.

منتشر شده در شنبه, 21 فروردين 1395 21:22

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت