سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

اعضاء شورای امر به معروف و نهی از منکر منصوب شدند

 
 

سایت حقوقی

دیده بان هشتم : طی حکمی از سوی معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اعضاء شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور منصوب شدند.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم از اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل، اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور با حضور معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.
معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه مهمترین اتفاقی که در سال 1394 افتاد تبدیل اصل هشتم قانون اساسی به قانون بود گفت: شورای بسیار قویی در راس ستاد با حضور 6وزیر، مجتهدین و سازمان هایی که هم اجرایی و هم فرهنگی می توانند موثر باشند در این قانون آمده است.
سید مهدی هاشمیانافزود: بر اساس ماده 5 این قانون دستور العملی اجرایی وجود دارد که تقریبا در نظام اداری و موارد دیگر امر به معروف و نهی از منکر در کل کشور جاری می شود.
وی تصریح کرد: با این قانون به نظر می رسد نظام اراده کرده است که امر به معروف و نهی ار منکر به عنوان یک قدرت مردمی و نظارت همگانی در جامعه شکل گیرد و معنا و مفهومی که در دین گفته شده و در آیات و احادیث شنیده ایم تقریبا با آن شکل در کشور اجرا شود.
معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار امیدواری کرد: طرح ها، برنامه ها و کارهایی که با روح این قانون نزدیک باشد برنامه ریزی و با چارت ابلاغ خواهد شد.
رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور نیز در ابتدای جلسه به ارائه گزارش و عملکرد این شورا در سال 94 پرداخت و گفت: سلسله آموزش های سبک زندگی با محوریت کتاب "مفاتیح الحیات" حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، قرائت مستمر قرآن و ترجمه ی آن، برگزاری سلسله سخنرانی های اخلاقی و نشست صمیمانه و چهره به چهره با همکاران و پاسخگویی به سئوالات و شبهات دینی را از جمله اقدامات این ستاد عنوان کرد.
سید مرتضی امینی همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی با همکاری بسیج و روابط عمومی، اجرای برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان، اجرای برنامه های ویژه دهه اول ماه محرم با محوریت امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور رییس سازمان و معاونین و برگزاری دوره روخوانی قرآن کریم با همکاری مرکز آموزش و ارائه گواهی به شرکت کنندگان را از دیگر اقدامات شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور در سال گذشته عنوان کرد.
در پایان جلسه نیز احکام اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور توسط معاون وزارتخانه ها و سازمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر به آنها داده شد.
منتشر شده در دوشنبه, 23 فروردين 1395 10:22

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت