سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 16 تیر 1399-

ورود سازمان بازرسی به حادثه سیل اخیر در جنوب کشور

دیده بان هشتم : رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حادثه سیل اخیر در جنوب کشور و ورود سازمان بازرسی به موضوع گفت: مدیران کل سازمان بازرسی در استان‌های مربوطه، در صحنه حضور دارند و بر روند کارها نظارت می‌کنند.
سیلاب لرستان/4
 
 

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم : ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان بازرسی در ارتباط با حادثه سیل اخیر در جنوب کشور ورود کرده و بر روند خدمت رسانی به حادثه‌دیدگان و آسیب‌دیدگان نظارت دارد یا خیر اظهار کرد: بر اساس دستوری که به مدیران کل سازمان در استان‌های مربوطه دادیم، مدیران ما در صحنه حضور دارند و بر روند امدادرسانی و کمک به مصدومان و خسارت‌دیدگان نظارت می‌کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سئوال که چرا به رغم تذکرات قبلی سازمان بازرسی به دستگاه‌های متولی همچنان شاهد خسارت ناشی از سیل هستیم گفت: سیل یک حادثه طبیعی است و در کشور ما هم زیاد می‌آید و خوشبختانه مسئولان نیز در هنگام بروز حادثه به خوبی ورود کرده و به مردم کمک می‌کنند و فقط نباید نکات منفی را دید بلکه نکات مثبت را نیز در نظر بگیریم.

سراج توضیح داد: ضمن اینکه ساخت‌‌وساز در مسیر رودخانه‌ها زیاد است و سیل هم که «عقل» ندارد و وقتی می‌آید به هر آنچه در مسیر خود است آسیب می‌زند. 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: با این حال مدیران ما در صحنه حضور دارند و  در نهایت گزارش خود از روند امدادرسانی به مصدومان و خسارت دید‌گان ناشی از سیل و اقدامات دستگاه‌های متولی را تکمیل می‌کنند. 

به گزارش تسنیم، بارش سیل آسای چند روز گذشته در شمال استان خوزستان و استان‌های بالادستی خوزستان باعث افزایش حجم آب رودخانه های دز، کرخه و کارون در استان خوزستان و نیز بروز سیل در برخی شهرهای استان شده است.

تا کنون بر اثر جاری شدن سیل، یک نفر از هموطنان کشته و یک نفر مفقود شده است.

حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز به دنبال وقوه این حادثه به ستاد مدیریت بحران کشور برای بسیج امکانات و برطرف کردن فوری مشکلات سیل‌زدگان دستور ویژه داده است.

منتشر شده در جمعه, 27 فروردين 1395 16:09

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت