سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 17 مرداد 1399-

گزارش چین از نقض حقوق بشر در آمریکا

گزارش چین از نقض حقوق بشر در آمریکا
دیده بان هشتم : چین در گزارشی اعلام کرد: آمریکا درباره وضع حقوق بشر بسیاری از کشورهای جهان اظهارنظر می کند ولی درباره وضع اسف بار حقوق بشر خود صحبتی نمی کند و قصد آن را نیز ندارد درباره این مسئله بیندیشد. 

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از شبکه خبر، گزارش چین با عنوان «وضع حقوق بشر امریکا در سال 2015»، از سوی اداره اطلاع رسانی شورای دولتی چینمنتشر شد.

دراین گزارش آمده است: آمریکا درباره وضع حقوق بشر بسیاری از کشورهای جهان اظهارنظر می کند ولی درباره وضع اسف بار حقوق بشر خود صحبتی نمی کند و قصد آن را نیز ندارد درباره این مسئله بیاندیشد.

در گزارش وضع حقوق بشر در امریکا آمده است: وضع آمریکا در بحث حقوق بشر در سال 2015 بهبودی نیافت و موارد متعددی از مشکلات جدید در این کشور گزارش شد. این گزارش یادآوری می کند:«از آنجایی که آمریکا از نگریستن به وضع خود در داخل آیینه خودداری می کند، افراد دیگری باید برای این کشور آیینه داری کنند.»


این گزارش به این مسئله اشاره می کند که وضع اقتصادی خانواده های آمریکایی از شرایط بد به سمت شرایط بدتر حرکت کرده است.

در این گزارش آمده است: جرایم مرتبط با سلاح و نیز استفاده نیروهای پلیس از خشونت بی رویه باعث شد حقوق مدنی در آمریکا در سال 2015 به صورت گسترده ای نقض شود. سال قبل حدود 965 نفر در تیراندازی پلیس آمریکا کشته شدند.  

در زمینه حقوق اقتصادی و اجتماعی مردم آمریکا نیز در سال 2015 پیشرفت خاصی حاصل نشد.دراین سال بیش از 560 هزارنفردرسراسراین کشور بی خانمان بودند و بیش از33 میلیون نفر نیز به بیمه های بهداشتی دسترسی نداشتند.

آمریکا همچنین به نقض حقوق بشردرکشورهای دیگر نیز ادامه داد و باعث مرگ غیرنظامیان در سراسرجهان شد.

از اوت 2014 تا دسامبر 2015 بین 1696 تا 2239 نفردرعراق و سوریه در حملات هوایی آمریکا دراین دو کشورکشته شدند.
اقدامات آمریکا در زمینه جاسوسی در عرصه جهانی نیز نقض حقوق شخصی شهروندان کشورهای دیگر جهان است.

به رغم وعده های آمریکا در زمینه دفاع از حقوق بشر،‌ این کشورهنوزهم کنوانسیون های اصلی حقوق بشر سازمان ملل را تصویب نکرده و در بحث های بین المللی در زمینه حقوق بشر نیز رویکردی را در پیش گرفته است که در ان از همکاری خبری نیست.
منتشر شده در جمعه, 27 فروردين 1395 20:01

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت