سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 22 مرداد 1399-

شکایت شرکت نفت علیه امین اموال بابک زنجانی

دیده بان هشتم : وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران می‌گوید این شرکت علیه «قدرت تُنجل» امین اموال بابک زنجانی در ترکیه اقامه دعوا کرده است.
بابک زنجانی
 

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم غلامرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر اظهار داشت: شکایت شرکت نفت علیه امین اموال بابک زنجانی در شرکت «اُونر ایر» در محاکم ترکیه مطرح است و دادگاه ترکیه مشغول بررسی موضوع است.

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران افزود: در حال حاضر پرونده به کارشناس ارجاع شده است تا دفاتر شرکت را بررسی کنند.

مهدوی در پاسخ به این سؤال که «قدرت تنجل» متواری شده یا در ترکیه است؟ گفت: این فرد اجالتاً در ترکیه است و باید ببینیم دادگاه ترکیه چه تصمیمی می‌گیرد.

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت نفت از حکم صادره علیه زنجانی و دیگر متهمان پرونده راضی است یا خیر؟ اظهار کرد: شرکت نفت در این قضیه مالباخته است و در دادخواستی هم که دادیم، تقاضای برگشت پول و ضرر و زیان را کردیم. بحث حکم به نظر دادگاه بر می‌گردد که براساس موازین و با توجه به اتهامات و مسائل قانونی صادر شده است.

وی تاکید کرد: برای شرکت نفت مطلوب این است که این پول به خزانه بازگردد و مایل هستیم پول‌هایی که به ناحق از بیت‌المال برده شده، برگردد در حکم صادره نیز حکم به رد مال داده شده است.

مهدوی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا دادگاه نسبت به ضرر و زیان این پول نیز ورود کرده است یا خیر؟ گفت: هنوز ورود نکردند اما دادگاه به طور قطع نسبت به این موضوع نیز رسیدگی می‌کند.

بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی ؛ 2.6 میلیارد یورو به شرکت ملی نفت ایران بدهکار است که شعبه 15 دادگاه انقلاب پس از 26 جلسه رسیدگی به این پرونده، برای زنجانی و دو متهم دیگر (م.ش و ح.ف.ه) حکم اعدام، رد مال و جزای نقدی صادر کرده است.

منتشر شده در شنبه, 28 فروردين 1395 17:27

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت