سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 16 تیر 1399-

پایان بهره کشی از کودکان با اجرای لایحه حمایت از کودک

دیده بان هشتم : سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای لایحه حمایت از کودکان، آزار و بهره کشی از کودکان کار به پایان می رسد.
پایان بهره کشی از کودکان با اجرای لایحه حمایت از کودکبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم محمدعلی اسفنانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: براساس لایحه حمایت از کودکان، نوجوانان بزه دیده و زیر 18 سال در معرض خطر ، تحت حمایت قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه قانون باید ورود جدی تری به بررسی مشکلات کودکان داشته باشد، افزود: در لایحه حمایت از کودکان به دنبال مشخص کردن شرح وظایف دستگاه های ذیربط و شفاف سازی محور فعالیت کودکان کار هستیم.
اسفنانی ادامه داد: در صورت تصویب لایحه، اعمال این قانون، برای آموزش و پرورش، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، شهرداری و مجموعه ادارات و نهادهای مرتبط لازم الاجرا خواهد بود.
وی تصریح کرد: متأسفانه هنوز بررسی این لایحه در کمیسیون قضایی به پایان نرسیده و در دوره نهم نیز به پایان نخواهد رسید.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: تأخیر در اتمام بررسی این لایحه به دلیل شفاف نبودن برخی از مباحث حقوقی کودکان از جمله چگونگی نظارت دقیق بر عملکرد سازمان ها در راستای حمایت از کودک آزاری کودکان کار و بزه دیدگان بوده است.
منتشر شده در جمعه, 03 ارديبهشت 1395 11:33

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت