سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 16 تیر 1399-

اهم وظایف کانون سردفتران ودفتریاران

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از خبرگزاری میزان،«محمدرضا دشتی اردكانی» رئیس كانون سردفتران و دفتریاران در گفت‌وگو با خبرنگارگروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در حاشیه پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران گفت: بعد از انقلاب اسلامی، این پنجمین انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران است که برگزار می‌شود.

وی گفت: در این دوره 39 نفر به عنوان سردفتر کاندید شدند که تا امروز صبح 2 نفر استعفا دادند و تعداد به 37 نفر رسید و همچنین 17 نفر دفتریار کاندیدا شده اند.

رئیس كانون سردفتران و دفتر یاران ادامه داد: سردفتران و دفتریاران از بین افراد کاندید شده، 15 نفر سر دفتر و 15 نفر دفتریار را انتخاب می‌کنند و بعد از این که این افراد توسط همکاران سردفتر و دفتر یار انتخاب شدند؛ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از بین سردفتران منتخب 5 نفر را به عنوان عضو اصلی و 2 نفر را به عنوان عضوعلی البدل و از بین دفتریاران منتخب 2 نفر را به عنوان عضو اصلی و 1 نفر را به عنوان عضو علی البدل انتخاب می‌کند.

دشتی اردکانی با اشاره به وظایف کانون سردفتران و دفتریاران گفت: کار کانون سردفتران و دفتریاران در ماده 66 قانون دفاتر اسناد رسمی احصا شده است. مهمترین کار این کانون بیمه و بازنشستگی و درمان همکاران سردفتر و دفتریار و افراد تحت تکلف آن‌ها است.

وی ادامه داد: آموزش و معرفی افراد بی‌بضاعت برای نوشتن اسنادی که هزینه پرداخت ندارند، بازرسی دفاتر اسناد رسمی و فعالیت کمیسیون وحدت رویه از دیگر وظایف کانون سردفتران و دفتریاران است.

دشتی اردکانی در ارتباط با کمیسیون وحدت رویه گفت: کانون سردفتران و دفتریاران کمیسیون وحدت رویه‌ای دارد که اگر سردفتران در یک جایی از قانون ابهام دارند، می‌توانند سوال کنند و این کمیسیون بعد از این که نظرش را داد و سازمان ثبت اسناد تایید کرد؛ در حکم این است که می‌توان آن نظر را انجام داد.
منتشر شده در جمعه, 10 ارديبهشت 1395 14:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت