سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 16 تیر 1399-

نظر امینی درباره اضافه شدن «ادبیات فارسی» به مواد امتحانی آزمون وکالت

 دیده بان هشتم : عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به موضوع تخصیص یکی از دستورهای جلسه همایش آتی اسکودا به اضافه شدن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون ورودی وکالت کانون‌های دادگستری واکنش نشان داد.
wylf5w5crcgws8sx2381.jpgبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، عیسی امینی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام دستورهای جلسه همایش اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) در گیلان و تخصیص یکی از دستورهای جلسه به اضافه شدن ماده درسی ادبیات فارسی به مواد آزمون ورودی وکالت کانون‌های دادگستری، اظهار کرد: اولا بعید به نظر می‌رسد که مقصود از این دستور، اضافه شدن این ماده درسی (در صورت تصویب) به آزمون امسال باشد؛ زیرا اضافه کردن یک درس، شش ماه قبل از آزمون، با فلسفه تشویق به مطالعه و تعمق در این درس تعارض داشته و یک تصمیم هیجانی خواهد بود.
وی ادامه داد: ثانیا اصل اضافه کردن این درس به مواد آزمون با توجه به طولانی شدن زمان آزمون، خستگی شرکت‌کننده و عدم ضرورت جدی، محل بحث است.
عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز تصریح کرد: طبعا با توجه به گذراندن این درس در دوره دانش آموزی، دانشجویی و آزمون ورودی کارشناسی، فرض بر تسلط لازم بر این زبان عمومی کشور است.
وی گفت: با توجه به ضرورت ثبات در آزمون ورودی به لحاظ اهمیت، حساسیت بالای آن، پیشگیری از تنش مجدد و شناخته اینجانب از دقت بالای مدیران محترم کانون‌ها، بعید است که این موضوع به تصویب برسد.
امینی اظهار کرد: البته لازم به ذکر است با توجه به سکوت مقررات، تعیین مواد امتحانی به عهده کانون‌های وکلای دادگستری است و در صورت مصلحت و تشخیص قابل اعمال است.
وی ادامه داد: ثالثا بر فرض ضرورت تاکید بر این درس دو پیشنهاد دارم؛ اول آنکه به صورت دوره‌های آموزشی در زمان کارآموزی آموزش داده شود، دوم آنکه با توجه به سکوت مقررات حاکم و اختیار هیات مدیره بر تعیین مواد اختبار، به آزمون اختبار اضافه شود.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکزی اظهار کرد: لازم به ذکر است در حال حاضر با ملاک نظام نامه قانون وکالت مصوبه ١٣١٦، این دروس، به عنوان دروس اختبار تعیین گردیده و بر فرض نیاز سنجی و ضرورت می توان به این پیشنهاد نهایی عمل کرد.
وی در پایان گفت: به هر حال شرایط حساس نهاد وکالت اقتضای پذیرش و اجرای این تصمیمات عجولانه را ندارد.
منتشر شده در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1395 09:55

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت