سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 17 تیر 1399-

تشکیل شعبه خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی/۳۸۶ فقره خودکشی در تهران

دیده بان هشتم : سرپرست دادسرای ویژه قتل تهران ضمن پیشنهاد تشکیل شعبه‌ای خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی گفت که میزان خودکشی در تهران در سال ۹۴، ۳۸۶ فقره بود که نسبت به سال ماقبل خود کاهش یافته است.محمد شهریاری

 

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، محمد شهریاری در نشست دادستان تهران با قضات نواحی 27 (ویژه قتل عمد) و 34 (ویژه سرقت)، ضمن بیان اقدامات این ناحیه از دادسرا طی سال گذشته شامل برگزاری جلسات با قضات دادگاه‌های کیفری یک و برقراری کشیک شبانه‌روزی برای بازپرسان ویژه قتل، پیشنهاد کرد شعبه‌ای خاص برای رسیدگی به جرم اسیدپاشی تشکیل شود.

سرپرست دادسرای ویژه قتل در ادامه  به برخی پرونده‌های مهم که طی سال اخیر در دادسرای ناحیه‌ 27 تشکیل شده نیز اشاره کرد که از آن جمله، پرونده مربوط به فاجعه منا و آتش سوزی در خیابان جمهوری بود.

وی سپس آمار برخی جرایم در دادسرای جنایی را طی دو سال 94 و 93 مقایسه و در توضیح تابعیت متهمان قتل‌های عمد سال گذشته، به 72 ایرانی، 13 افغانی و یک تبعه‌ پاکستان اشاره کرد و افزود: هویت و تابعیت 17 نفر از قاتلان شناسایی نشده است.

آمار دیگری که مورد توجه سرپرست دادسرای جنایی قرار گرفت، میزان خودکشی در شهر تهران بود و شمار آن 386 فقره طی سال 94 اعلام شد که نسبت به آمار 447 نفری مربوط به سال 93، کاهش داشته است.

متعاقباً رضا ابوالحسنی سرپرست ناحیه‌ی 34 دادسرای تهران که برای رسیدگی به جرایم سرقت‌های باندی، مسلحانه و مهم اختصاص یافته است، اشاره‌ای به آمار جرم سرقت در تهران کرد و از کاهش 9 درصدی سرقت در تهران خبر داد.

ابوالحسنی دستور دادستان تهران دائر بر هدفمند شدن اعطای مرخصی به محکومان زندانی را از علل اصلی این کاهش اعلام و پیشنهاد تشکیل معاونت سرقت در دادسرای تهران را ارائه کرد.

منتشر شده در دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 15:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت