سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 19 تیر 1399-

پلیس کودک از کودکان بدسرپرست حمایت می‌کند

دیده بان هشتم : عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه پلیس کودک، کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست حمایت می‌شوند.
سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، ابوالفضل ابوترابی عضو  کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به لایحه پلیس کودک اظهار داشت: در این لایحه، قرار است کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست شناسایی، و به واحدها و دستگاه های مربوطه جهت رسیدگی و بهبود وضعیت‌شان، ارجاع داده شوند.
 
وی تصریح کرد: پلیس اطفال زیر نظر دادستان دوره‌های روانشناسی برخورد با کودکان، ارتقاء علمی تشخیصی، تحصیلی، نحوه امرار معاش، تهیه پوشاک و جستجو برای سکونت اطفال را آموزش می‌بیند.
 
ابوترابی ادامه داد: این لایحه در راستای حمایت از کودکانی است که با پدر و مادرانی که صلاحیت نگهداری از فرزندشان را ندارند، زندگی می‌کنند بنابراین در همین راستا، گروهی نیز برای شناسایی والدین زندانی و خانواده‌های درگیر، ایجاد خواهد شد تا با دخالت مسئولان ذیربط، کودکان آسیب دیده حمایت شوند.
 
وی تصریح کرد: متولیان زیر نظر دادستان در اجرای این لایحه، شورا، کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، فرمانداری و صدا و سیما خواهند بود.
منتشر شده در پنج شنبه, 16 ارديبهشت 1395 13:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت