سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 21 تیر 1399-

رئیس جدید کانون وکلای مرکز: رئیس قوه‌قضاییه هم اعتقادی به ماده ۴۸ آیین‌دادرسی ندارد

دیده بان هشتم : رئیس جدید کانون وکلای مرکز گفت:آنگونه که از شواهد برمی‌آید رئیس قوه قضائیه اعتقادی به تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری ندارد زیرا بیش از ۷ یا ۸ماه از اجرای قانون می‌گذرد اما رئیس دستگاه قضا هنوز فهرست وکلای موضوع تبصره ماده ۴۸ را مشخص نکرده است.
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر حسین‌آبادی امروز شنبه در نشست خبری مشترک با بهمن کشاوروز رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران به نامه هیئت مدیره قبلی کانون مرکز به دستگاه قضایی مبنی بر حذف تبصره ماده 48 قانون آئین دادرسی کیفری اشاره کرد و افزود: متأسفانه در این ماده اصول قانونگذاری اصلا رعایت نشده است و یکی از مسائل و مشکلاتی که به قانون آئین دادرسی کیفری نقص وارد می‌کند تبصره ماده 48 است.

وی ادامه داد: البته معلوم است که رئیس قوه قضائیه نیز اعتقادی به این ماده ندارند زیرا بیش از 7 الی 8 ماه که از اجرای قانون گذشته و ایشان هنوز به فهرست وکلای موضوع این تبصره را مشخص نکرده است. 

رئیس جدید وکلای مرکز گفت: ما معتقدیم همه وکلا برای ورود در دعاوی امنیتی صلاحیت دارند و قبلا نیز در یکی از یادداشت‌هایی که در یکی از جراید نوشتم عنوان کردم که می‌شود برای این قضیه ضابطه تعیین کرد. مثلا وکلایی که 5 یا 10 سال سابقه وکالت دارند بتوانند در این پرونده‌ها ورود کنند. هرچند این موضوع هم از نظر ما قابل قبول نیست زیرا برای جلوگیری از تبعیض می‌توان این کار را انجام داد.

حسین‌آبادی ادامه داد: کانون وکلای مرکز این آمادگی را دارد تا با همکاری قوه قضائیه دوره‌های خاصی را برگزار کرده و کسانی که به دعاوی امنیتی علاقه دارند در این دوره‌ها شرکت کنند و پس از موفقیت در آزمون گواهینامه دریافت کنند.

منتشر شده در شنبه, 18 ارديبهشت 1395 14:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت