سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 26 تیر 1399-

امکان صدور دستور رسیدگی خاص برای پرونده ستایش/بحران‌های اجتماعی دخیل در زمینه‌سازی وقوع جرم

دیده بان هشتم : وکیل مدافع قاتل ستایش گفت:با توجه به حساسیت های موجود در پرونده قتل ستایش امکان صدور دستور برای رسیدگی خاصی آن از سوی دادگاه وجود دارد.
امکان صدور دستور رسیدگی خاص برای پروند قاتل ستایش/ بحران‌های اجتماعی دخیل در زمینه‌سازی وقوع جرم
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مرتضی یاوری، وکیل مدافع قاتل ستایش قریشی دختر بچه شش ساله افغانستانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص موارد ذکر شده در کیفرخواست موکلش اظهار داشت: امکان باز کردن و بیان جزئیات اینکه چه مواردی در کیفر خواست متهم ذکر شده وجود ندارد زیرا مواردی وجود دارد که اثبات آنها در دادگاه صورت می گیرد و مطرح کردن آنها تا قبل از رسیدگی قضایی چندان نمی تواند کار درستی باشد و موارد اتهامی تا زمانی که در دادگاه به اثبات نرسیده قابل طرح نیستند و امکان بیان آنها وجود ندارد.
وی در خصوص اینکه تاکنون چند بار با موکلش ملاقات داشته است بیان داشت:بنده دو بار با موکلم ملاقات داشتم ، در جلسه اول ملاقات بیش از 5 ساعت با موکلم صحبت داشتم وجلسه دوم ملاقات نیز هفته گذشته برگزار شد که 4 و نیم ساعت به طول انجامید و همچنین بنده با موکلم تماس تلفنی نیز دارم.
وکیل موافع قاتل ستایش در مورد ملاقات با خانواده مقتول گفت:تاکنون ملاقاتی با خانواده مقتول نداشتم اما با خانواده متهم چندین ملاقات داشتم .
یاوری در خصوص میزان دخیل بودن شرایط خانوادگی در وقوع جرم بیان داشت: بنده صرف نظر از شرایط خانوادگی ،شرایط اجتماعی را بیشتر در وقوع جرم دخیل می دانم.زمانی که زمینه وقوع جرم فراهم باشد یک سری اتفاقات پیش می آید به عنوان مثال وقتی زمین سر باشد امکان دارد چندین نفر لیز نخورند ولی بعضی از مردم توانایی مقاومت ندارند و امکان لغزش برای آنها وجود دارد.
وی تاکید کرد: به نظر بنده در کنار رصد این اتفاق باید زمینه های بروز این دست مسائل را بررسی کنیم، در حال حاضر مسائلی در جامعه وجود دارد که هر روز بیشتر از روز قبل خودش را نشان می دهد که در وقوع جرائم بی تاثیر نبود و باعث ایجاد بحران هایی می شود و هر کسی هم نمی تواند در برابر این بحران ها مقاومت کند و از سوی دیگر زمانی که برخی مسائل اعتقادی ضعیف شود زمینه تشدید بحران ها بیشتر فراهم می شود.
وکیل مدافع قاتل ستایش قریشی درپاسخ به این سوال که اگر شنبه پرونده به دادگاه کیفری یک ارجاع داده شود اولین دادگاه چه زمانی برگزار خواهد شد گفت:بستگی به زمان رسیدگی شعبه ای دارد که پرونده به آن ارجاع داده می شود و احتمالا با توجه به حساسیت پرونده امکان دارد دستور رسیدگی خاصی از سوی دادگاه برای این پرونده صادر شود.
منتشر شده در جمعه, 24 ارديبهشت 1395 10:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت