سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

اظهارات وکیل زنجانی درباره تبدیل قرار بازداشت موکلش

دیده بان هشتم : وکیل بابک زنجانی : هر روز ماندن موکلم در زندان، مصداق بارز بازداشت غیرقانونی است .
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، رسول کوهپایه زاده در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما در واکنش به صحبت های دیروز  سخنگوی قوه قضائیه که گفته بود اگر قاضی بخواهد با ارز و قیمت کنونی یورو برای زنجانی قرار وثیقه صادر کند، حدود 8 یا 9 هزار میلیارد تومان نیاز است، افزود:‌ دادگاه مکلف به تبدیل قرار موکلم  است و اگر نتوانست وثیقه بگذارد می تواند بازداشتش کند اما اکنون موکلم 5 ماهی می شود که غیرقانونی بازداشت است و اساسا هنوز تبدیل قرار نکردند که میزان وثیقه مشخص باشد.
وی گفت‌: اگر بدهی بابک زنجانی را به تومان تبدیل کنیم معادل 8 هزار میلیارد تومان می شود که تاکنون ارزش اموال داخلی موکلم 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعلام شده است و با این حساب موکلم با قرار وثیقه 5 هزار و 500 میلیارد تومانی می تواند آزاد شود.
وی گفت: دادگاه مکلف است این کار را انجام دهد چرا که بر اساس ماده 242 آیین دادرسی کیفری که ماده ای امری است متهم بیش از دو سال نمی تواند در بازداشت موقت باشد.
کوهپایه زاده افزود: البته هم اکنون پرونده در دیوان عالی کشور در حال بررسی است و به طور قطع قضات دیوان با مشاهده پرونده به این نتیجه خواهند رسید که باید قرار بازداشت تبدیل می شده است.
وکیل بابک زنجانی گفت: با این حساب هر روز ماندن بابک زنجانی در زندان مصداق بارز بازداشت غیرقانونی است.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا قادر به تأمین این وثیقه هستید؟ افزود: باید خانواده و دوستان همت کنند تا این کار محقق شود و به طور قطع اگر موکلم با قرار وثیقه آزاد شود هم به قانون عمل شده است و هم از تعرض به اموال خارجی او خودداری می شود.
منتشر شده در دوشنبه, 24 خرداد 1395 11:06

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت