سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 18 تیر 1399-

سازمان لیگ انتقال نفت به انزلی را «غیرقانونی» دانست

دیده بان هشتم : سازمان لیگ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که انتقال باشگاه نفت‌تهران به ملوان انزلی وجاهت قانونی ندارد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از سایت سازمان لیگ، در خصوص برگزاری مزایده و انتقال امتیاز باشگاه نفت تهران به ملوان انزلی، سازمان لیگ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

این اطلاعیه به شرح زیر است:

از آنجایی که موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران در نظر دارد امتیاز تیم خود را واگذار کند و با توجه به سوابق امر ممکن است باشگاه‌های دیگری نیز قصد فروش و انتقال امتیاز تیم فوتبال خود را داشته باشند ضروری است، با رعایت کامل قوانین و مقررات جاری مصوب فدراسیون فوتبال اقدام شود که در مزایده باشگاه نفت صورت نگرفته است. بنابراین مسئولیت عدم موافقت و تبعات ناشی از آن متوجه مسئولان محترم ذیربط خواهد بود.

۱- در خصوص فروش، واگذاری و یا انتقال امتیاز یا سهام باشگاه باید برابر مفاد ماده ۵ آیین‌نامه شماره ۱۱/۶۷۹۳/۲۶۱ مورخ ۹۰/۰۵/۱۱ و دستورالعمل شماره ۱۱/۹۱۱۸/۲۶۱ مورخ ۹۰/۰۶/۱۹ اقدام کنند که این موضوع با مخالفت صریح هئیت فوتبال استان تهران مطرح شده است.

۲- پیرو آیین‌نامه مربوطه قبل از تنظیم مبایعه نامه، مزایده و موافقت هیئت فوتبال استان و پیرو دستورالعمل ۱۱/۹۱۱۸/۲۶۱ اداره کل تربیت بدنی استان مبداء (کمیسیون ماده ۵ ) باید دریافت می‌شد که اخذ نگردیده است.

۳- مورد معامله و یا انتقال باید بدواً پس از هماهنگی با سازمان لیگ پس از اخذ تسویه حساب و تائیدیه مبنی بر عدم مشکلات حقوقی و مالی از بخش‌های ذی‌ربط و رفع تعهدات و بدهی‌های مربوطه و تسویه حساب مالیاتی امکان پذیر باشد که این موضوع رعایت نشده است.

۴-اخذ تاییدیه از کمیته‌های فنی و توسعه و صدور مجوز فدراسیون فوتبال به دلیل رعایت اهداف و وظایف فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

۵- پیرو بند یک آیین‌نامه شرایط واگذاری مورخ ۹۰/۰۶/۲۰ که به تمامی باشگاه‌ها ابلاغ شده است، هر گونه مورد معامله باشگاه و انتقال بدواً پس از هماهنگی و موافقت سازمان لیگ صورت گیرد که این مهم صورت نگرفته و سازمان لیگ مخالفت خود را برای انجام انتقال اعلام کرده است و تسویه حساب و تائیدیه مبنی برعدم مشکلات حقوقی و مالی از بخش ذی‌ربط فدراسیون و سازمان لیگ و تسویه حساب مالیاتی وجود ندارد.

۶- قبل از اینکه امتیاز یا سهام باشگاه واگذار شود وضعیت قراردادهای بازیکنان و کادر فنی باید با هماهنگی طرفین قرارداد بین بازیکنان و کادر فنی با باشگاه مشخص شده باشد که این موضوع رعایت نشده است.

در خاتمه با استناد به شرایط فوق الذکر، واگذاری سهام باشگاه و مزایده انجام شده وجاهت قانونی نداشته و این سازمان مسئولیت عدم رعایت ضوابط قانونی را متوجه مسئولان ذی‌ربط می‌داند.

منتشر شده در سه شنبه, 25 خرداد 1395 17:05

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت