سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 19 تیر 1399-

حمل غیرمجاز گاز اشک‌آور چه مجازاتی درپی دارد؟

دیده بان هشتم : حمل ونگهداری گازهای بی‌هوش كننده و بی‌حس كننده بدون مجوز جرم است و برای حمل و نگه داری گازهای بی‌هوش کننده و بی‌حس کننده از شش ماه تا دو سال حبس و برای حمل و نگهداری شوكر مجازات نود و یك روز تا شش ماه حبس در نظر گرفته شده است.
سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حمل ونگهداری گازهای بی‌هوش كننده و بی‌حس كننده بدون مجوز جرم است و برای حمل و نگه داری گازهای بی‌هوش کننده و بی‌حس کننده از شش ماه تا دو سال حبس و برای حمل و نگهداری شوكر مجازات نود و یك روز تا شش ماه حبس در نظر گرفته شده است.
شوك دهنده‌ها و شوكرها به هرنوع وسیله ای گفته می‌شود كه انواع انرژی الكتریكی و غیر آن را به صورت شوك به بدن انسان وارد می‌كند و فرد را دچار بی حركتی و ناتوانی موقت می‌کند.
گازهای اشك آوربی هوش كننده وبی حس كننده هستند و این گازها موجب تحریك، سوزش شدید به همراه آب ریزش از چشم وبینی واختلال تنفسی می‌شوند.
كاربرد این مواد تحت كنترل در دفاع شخصی وبرای كنترل شورش‌ها است.

حمل ونگهداری این مواد نیاز به مجوز دارد و باید از طریق مراجع ذیصلاح ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع مجوز اخذ شود.
كسانی‌ كه بدون مجوز اقدام به نگهداری وحمل این مواد نمایند مجازات می‌شوند. به استناد ماده١٢ قانون مجازات مرتكبین حمل سلاح ومهمات سال ١٣٩٠حمل ونگهداری گازهای بی‌هوش كننده و بی‌حس كننده به شش ماه تا دوسال حبس وشوكرها به مجازات نود و یك روز تا شش ماه حبس محكوم می‌شوند.

كارشناس: جعفر داراب خانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم
منبع خبرگزاری میزان.
منتشر شده در چهارشنبه, 26 خرداد 1395 10:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت