سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

ثبت شکایت ایران علیه آمریکا در دیوان دادگستری بین المللی

دلار
دیده بان هشتم : دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه روز چهارشنبه از ثبت شکایت ایران علیه حکم دادگاه‌های آمریکا مبنی بر توقیف اموال ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم  به نقل از خبرگزاری تسنیم،دیوان دادگستری بین المللی در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: ایران در شکایت خود استدلال کرده که «ایران و شرکت‌های دولتی ایرانی در برابر اختیارات حقوقی دادگاههای آمریکا مصونیت دارند».
بر اساس این گزارش، ایران در شکایت ثبت‌شده در دیوان دادگستری بین المللی استدلال کرده که اقدامات حقوقی در حال انجام در آمریکا ناقض شروط معاهده دوجانبه سال 1955 مودت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی است که به امضای دو کشور رسیده است.
طبق این بیانیه، ایران همچنین درخواست کرده است که آمریکا بابت نقض تعهدات حقوقی بین المللی خود غرامت کامل به ایران بپردازد که مقدار آن را دادگاه لاهه در مراحل بعدی رسیدگی‌ها تعیین خواهد کرد.
دیوان عالی آمریکا در ماه آوریل حکم داد که ایران باید نزدیک به دو میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده خود را به بازماندگان و اقوام افراد کشته‌شده در حملاتی که ایران مسبب آنها قلمداد شده است پرداخت کند.
اما ایران که سال گذشته توافق تاریخی هسته‌ای را با قدرت‌های جهان امضا کرد، واکنش خشمگینانه‌ای به حکم دیوان عالی آمریکا نشان داده است.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی چهارشنبه‌شب اعلام کرد که ایران به‌طور رسمی به دیوان دادگستری بین المللی شکایت کرده و این پرونده را تا حصول نتیجه دنبال خواهد کرد.
رسانه‌های ایران به نقل از روحانی گزارش دادند: دادگاههای آمریکا به‌طور غیرقانونی حکم داده‌اند که این پول باید به آمریکایی‌ها و خانواده افرادی که در لبنان کشته شدند پرداخت شود.
روحانی افزود: معلوم نیست این افراد در لبنان چه می‌کردند و این چه ربطی به ایران دارد.
 
منتشر شده در پنج شنبه, 27 خرداد 1395 11:53

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت