سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 15 تیر 1399-

۶۵ میلیون نفر آواره‌ در سراسر دنیا!

دیده بان هشتم : کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تعداد آواره‌ها در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۵ را ۶۵.۳ میلیون نفر اعلام کرد.
پناهجویان یونان

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از اسکای نیوز، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد در سال 2015 میلادی تعداد آواره‌ها در سراسر دنیا رکوردی معادل 65.3 میلیون نفر را ثبت کرد.

به گزارش این نهاد تعداد آواره‌ها در پایان سال 2014 رقم59.5 میلیون نفر ثبت شده است که در سال گذشته میلادی افزایشی نزدیک به 6 میلیون نفر داشته است.

در سال گذشته میلادی سیل تلاش  پناهجویان برای ورود به اروپا با افزایشی بی سابقه مواجه بود. تعداد زیادی از آوارگان سوری، افغان و عراقی به امید رهایی از جنگ و نجات جان خود از طریق ترکیه و پس از آن یونان راهی اروپا شدند که پس از مدتی این مسئله با نگرانی شدید مقامات قاره سبز مواجه شد.

تعداد قابل توجهی از پناهجویان در دریا جان خود را از دست دادند. به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت از ابتدای امسال تاکنون 1370 مهاجر و پناهجو در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند که با اینحال این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد کاهش داشته است.

توافق جدید اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن مهاجران خارجی به چالش بزرگی تبدیل شده است. بر اساس توافق ترکیه و اتحادیه اروپا، آنکارا همه مهاجران خارجی به اروپا را که از دریای اژه به طور غیر قانونی وارد یونان شده اند، باز خواهد گرداند. در مقابل، اروپا نیز هزاران مهاجر سوری را که مستقیم از ترکیه آمده اند، قبول خواهد کرد و مذاکرات بر سر سفر به اروپا بدون نیاز به ویزا و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، پیشرفت خواهد داشت.

منبع گروه خبرگزاری تسنیم.

منتشر شده در دوشنبه, 31 خرداد 1395 15:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت