سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 23 مهر 1398-

وصیت افراد در رابطه با تمامی اموالشان نافذ نیست

دیده بان هشتم : آیا می‌دانید که هیچ کس نمی‌تواند وصیت کند که تمامی اموالش فقط به یکی از ورثه اش برسد؟
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ،آیا می دانید که هیچ کس نمی تواند وصیت کند که تمامی اموالش فقط به یکی از ورثه اش برسد؟
طبق ماده ۸۴۳ قانون مدنی ، وصیت زیاده بر ثلث ترکه ( تا یک سوم از کل اموال ) ، نافذ نیست ، مگر به اجازه وراث و اگر بعضی از ورثه اجازه دهد، فقط نسبت به سهم او نافذ است.
ولی شخص می‌تواند در زمان حیات خود و قبل از مرگ ، تمامی اموالش را یا به هر میزان ازآن را که مایل باشد به نام یکی از ورثه منتقل کند .
محمد رضا زمانی وکیل پایه یک دادگستری
منبع میزان.
منتشر شده در دوشنبه, 28 تیر 1395 11:15

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت