سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 22 مرداد 1399-

سازمان بازرسی نمی تواند کسی را اخراج یا محاکمه کند

دیده بان هشتم : رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره پرونده حقوق های نامتعارف گفت: من وظیفه خود را انجام داده و گزارش‌ها را ارسال کرده ام، من نمی‌توانم کسی را اخراج یا محاکمه کنم.
سازمان بازرسی نمی تواند کسی را اخراج یا محاکمه کندبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، ناصر سراج در حاشیه امضای یاداشت تفاهم همکاری میان سازمان بازرسی کل کشور و آمبودزمان کشور نامیبیا درباره اینکه سازمان بازرسی کل کشور از این حقوق‌ها اطلاع داشته است افزود: ما همه فیش‌ها را بررسی کرده ‌‌ایم و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که پیگیری ‌ها ادامه خواهد یافت.
وی گفت:‌ ما شورای دستگاه نظارتی داریم که در این شورا نمایندگان قوای سه گانه حضور دارند که در واقع وظیفه سازمان بازرسی آخر از همه است.
رئیس سازمان بازرسی افزود: دیوان محاسبات، تفریغ بودجه دارد و باید بودجه جاری کشور را بررسی کند چرا که این بودجه مشمول بودجه کل می‌شود که هر سال این بررسی‌ها صورت گرفته و به مجلس ارسال می‌شود.
وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مسئول مستقیم بودجه است گفت: سازمان باید بررسی کند که آیا خلافی در رابطه با مصرف بودجه صورت گرفته یا نه ضمن اینکه وظیفه سازمان بازرسی نظارت بر اجرای صحیح قوانین است.
سراج با تأکید بر اینکه خیلی از حقوق‌ها جنبه قانونی داشته است افزود‌:‌ من درباره صندوق توسعه ملی شش گزارش شش ماهه دادم، حسابرسی کردم اما رئیس سازمان حسابرسی هیچ موقع اعلام نکرد که خلاف قانون اتفاق افتاده است. 
وی ادامه داد : حتی وقتی من از ایشان سوال کردم گفتند که خلافی صورت نگرفته است.
سراج با بیان اینکه کل حقوق‌های نامتعارف را سازمان بازرسی کل کشور کشف کرده است ‌گفت: ما تصمیم داشتیم حقوق ‌های نامتعارف را برگردانیم اما دولت اعلام کرد که مسئولیت این عملیات را بر عهده می‌گیرد.
وی افزود: اخیرا نیز دو رئیس بانکی را منصوب کرده اند که اینها نیز حقوق نامتعارف می‌گیرند. 
سراج ادامه داد : یکی از این رؤسا در سال 94 ، 40 میلیون و 600 هزار تومان و یکی 34 میلیون و 600 هزار تومان حقوق می‌گرفت که در واقع اتفاق بانک قبلی تکرار شده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: من وظیفه خودم را انجام دادم و گزارش‌ها را ارسال کردم ، من نمی‌توانم کسی را اخراج یا محاکمه کنم اما هر کسی ادعا می‌کند گزارشی نداده ‌ایم ، بگوید.
وی درباره ارسال پرونده به دستگاه قضایی نیز گفت : تا زمانی که پرونده‌ای کیفری نشده است به قوه قضائیه ارسال نمی‌شود که تا این لحظه مورد کیفری نداشته‌ ایم.
سراج افزود : تا زمانی که من به سازمان بازرسی بیایم 96 درصد گزارش‌هایی که به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده بود منجر به تبرئه شد اما از زمانی که من به این سازمان آمدم 68 درصد گزارش‌ها منجر به توبیخ شده است.
سراج درباره پرونده هوای آلوده نیز گفت: ما گزارش اولیه را به رؤسای قوا ارسال کرده ‌ایم که در کامل بودن گزارش تردید نکنید.
وی افزود: 11 ارگان و وزارتخانه در این زمینه مسئولیت داشته‌ اند که باید توضیح دهند و اگر کوتاهی کرده باشند که کرده‌ اند با آنها برخورد می‌شود.
سراج درباره اینکه آیا خاوری به ایران باز می‌گردد یا خیر گفت: ‌یکی از دلایل مهم ما برای ارتباط با کشورهای آمریکایی ارتباط وسیع قضایی آنهاست و اینکه حرف‌شان خریدار دارد. 
وی افزود: ما در این ارتباط‌ها مذاکره می‌کنیم تا نه تنها خاوری بلکه هر کسی که به کشور خیانت کرده باشد  بازگردانیم.
رئیس سازمان بازرسی درباره پرونده آتش‌سوزی ماهشهر نیز گفت : ‌هنوز گزارش این پرونده ارسال نشده است.
منبع خبرگزاری صدا و سیما.
منتشر شده در سه شنبه, 29 تیر 1395 12:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت