سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 15 مرداد 1399-

جلسه مشترک شورای تشکل های وکلای دادگستری با اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد

دیده بان هشتمدر این جلسه که نمایندگان تشکل های عضو شورا و جمعی از اعضای هیات مدیره دوره بیست و نهم حضور داشتند بر تعامل و استمرار برگزاری نشستهای مشترک تاکید شد . 
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در ابتدای جلسه  ، سیدعلیرضا حسینی ( دبیر شورای تشکل ها ) ضمن خوش آمد گویی و تبریک به منتخبین وکلا و ابراز خشنودی از برگزاری این جلسه بمنظور هم افزایی و تشریک مساعی فیمابین ، با گرامیداشت بنیانگذاران شورا و ایضا تقدیر از نمایندگان ادوار محتلف هیات مدیره ، به تشریح تاریخچه ، ضرورت تشکیل شورا ، عملکردها و ویژگی های مثبت آن پرداخته و برخی از اهم مطالبات صنفی جامعۀ وکالت را یادآور شد . همچنین تعامل این شورا با هیات مدیره را سبب آگاهی بیشتر مدیران از مطالبات صنفی و ارتقای جایگاه و شان کانون دانست . دبیر شورا با تقدیر از هیات مدیره در جهت تسریع در معرفی جناب وکیل غفاری فردویی بعنوان نمایندۀ خود در شورای تشکل ها ، بر استمرار و تداوم نشستهای مشترک تاکید نمود . 
سپس دکتر حسین آبادی ریاست کانون وکلای دادگستری مرکز ، ضمن استقبال از برگزاری این جلسه و تاکید بر تداوم آن به تبیین جایگاه سازنده شورای تشکل ها در آسیب شناسی صنفی ، آگاهی از مطالبات جامعه وکالت و بررسی و علت یابی عدم مشارکت صنفی وکلا پرداختند . ایشان با اشاره به وجود مرز و تفکیک میان نقد سازنده و تخریب ، هیات مدیره کانون وکلا را خالی از نقد ندانسته و عنوان نمودند که از انتقاد های وارده استقبال میکنند و جایگاه شورا را در اینخصوص موثر ارزیابی کردند . ریاست کانون وکلای دادگستری مرکز ، در بخش دیگری از سخنان خود ، بر فعالیتهای هیات مدیره دوره بیست و نهم تاکید داشته و به تشریح نحوۀ انتخاب اعضای کمیسیونهای کانون پرداختند . ایشان در انتها با ذکر این نکته که تعیین نماینده در شورای تشکل ها از اولین دستور جلسات دوره بیست و نهم بوده است بر اهمیت جایگاه شورا و تعامل فیمابین و استمرار برگزاری جلسات تاکید نمودند . 
سپس محمدتقی غفاری فردویی ، نماینده هیات مدیره در شواری تشکل ها با بیان برخی از دلایل عدم مشارکت وکلا در امور صنفی ، بر پیگیری مطالبات صنفی تاکید نموده و اضافه کرد که مکاتبات شورای تشکل ها و درخواستها و مطالبات وارده به هیات مدیره تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد و هیات اجرایی شورا نیز در اینخصوص تلاش خواهد کرد .
پس از اتمام سخنرانی ، دو تن از نمایندگان تشکل های عضو به بیان مشکلاتی از قبیل صعوبت در دريافت تسهیلات و اخذ تضامین غیر قانونی از سوی بانکها و همچنین مشکلات موجود در صندوق حمایت پرداختند که پس از پاسخ ریاست کانون به موضوعات مطروحه ، مقرر شد جهت بررسی بیشتر اقدام شود . 
جلسه در ساعت 14:30 خاتمه یافت.
گفتنی است شورای تشکل های وکلای دادگستری ، با هدف ایجاد ارتباط بیشتر با همکاران ، نهادینه شدن فرآیند هم اندیشی و گفتگو میان تشکل های وکلا  و نیز به جهت همکاری با کانون وکلای دادگستری و اتحادیه سراسری ( اسکودا ) بمنظور تحقق حقوق صنفی ، تضمین حق دفاع و تحکیم استقلال وکیل و کانونهای وکلا تشکیل شده است و در حال حاضر ، با حضور 23 تشکل صنفی ، در حال فعالیت است .
منبع پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای مرکز
منتشر شده در شنبه, 16 مرداد 1395 18:55

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت