سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

تمدید غیر حضوری پروانه وکالت در سال 1395

سایت حقوقیدیده بان هشتم : به اطلاع همکاران محترم وکیل می رساند که امکان تمدید پروانه به صورت غیر حضوری و از طریق پایگاه اینترنتی کانون وکلای مرکز (www.icbar.ir) و در بخش درگاه خدمات الکترونیک فراهم شده است .
برای ملاحظه راهنمای تمدید الکترونیکی اینجا کلیک نمائید .
تذکر مهم:
قبل از ورود در روند تمدید اینترنتی ، حتما راهنمای تمدید الکترونیکی را به دقت مطالعه فرمایید و حتی الامکان از مراجعه حضوری اجتناب نمایید.
در صورت نیاز در ساعات اداری برای پاسخگویی به مسایل فنی سایت با شماره های 84001124 - 84001147 ودر سایر موارد با دبیرخانه کانون به شماره 84001152 تماس حاصل فرمایید.
توجه :
1-برای تمدید تا پایان آبانماه سال 1398 ارائه مفاصای مالیاتی سال 1393 و برای تمدید تا پایان آبانماه سال 1397 ارائه مفاصای مالیاتی سال 1392 و برای تمدید تا پایان آبانماه سال 1396 ارائه مفاصای مالیاتی سال 1391  مورد نیاز می باشد.
تمدید تا پایان آبانماه سال 1398 ---->ارائه مفاصای مالیاتی قطعی تا پایان سال 1393
تمدید تا پایان آبانماه سال 1397 ---->ارائه مفاصای مالیاتی قطعی تا پایان سال 1392
تمدید تا پایان آبانماه سال 1396 ---->ارائه مفاصای مالیاتی قطعی تا پایان سال 1391
2- افراد واجد شرایط تمدید پروانه  ، در صورتی که درخواست معرفی نامه جهت مراجعه به حوزه مالیاتی و دریافت مفاصاحساب دارائی برای تمدید پروانه  را دارند ؛ می توانند با ورود به پورتال خدمات الکترونیکی کانون وکلای مرکز نسبت به دریافت و چاپ معرفی نامه به صورت اینترنتی اقدام نمایند.
برای این منظور به سايت کانون - بخش درگاه خدمات الکترونيکى (پس از ورود به پورتال خدمات الکترونیک با نام کاربری و رمز عبور خود ، در منوی « پروانه » ، گزينه «چاپ نامه دريافت مفاصا حساب مالياتى» )  مراجعه نمایند.
برای ورود به درگاه از اینجا اقدام نمائید .
3-هزینه پروانه اشتغال وابستگان دادگستری و تمدید آن در هر سال، بموجب قانون بودجه سالانه کشور و دیگر قوانین جاری تعیین و تصویب می گردد که می بایست قبل از ورود در فرآیند تمدید جداگانه در باجه های تمبر پرداخت گردد.
برای ملاحظه هزینه پروانه اشتغال وابستگان دادگستری و تمدید آن در هر سال اینجا کلیک نمائید.
باجه هائی که در شهر تهران مجاز به دریافت مبالغ مزبور می باشند عبارتند از: مجتمع قضائی شهید صدر (میرعماد)، مجتمع قضائی شهید باهنر، مجتمع قضائی عدالت ، مجتمع قضائی شهید مفتح و در شهرستان ها باجه های تمبر مستقر در دادگستری ها و مجتمع های قضائی.
4-با تمدید اینترنتی پروانه، اطلاعات تمدید از طریق کانون به سامانه قوه قضائیه(عدل ایران) ارسال می گردد .
درخصوص ملاحظه فیزیک پروانه ، حسب هماهنگی های بعمل آمده با معاونت انفورماتیک قوه قضائیه و با توجه به اجرائی شدن پروژه کارت هوشمند وکیل مقرر شد تا به زودی ارائه این کارت جایگزین ارائه پروانه وکالت گردد و تا آن زمان مدارک هویتی دیگر می تواند به مراجع مزبور ارائه گردد .
تذکر : بعد از ثبت تمدید پروانه در برنامه ، گواهی مربوط به تمدید پروانه را از منوی «پروانه» در قسمت «چاپ گواهی تمدید» اخذ نموده و در مراجعه به محاکم و مراجع به همراه داشته باشید .
5-بعدازاسکن گواهی مفاصاحساب مالیاتی وارسال فایل آن ازطریق ثبت درخواست تمدید اینترنتی پروانه و پذیرش آن ازطریق سیستم وانجام تمدید اینترنتی ، لازم است تا اصل مفاصای مالیاتی اسکن شده را با ذکر شماره پروانه بر روی آن و عبارت (حاوی گواهی مفاصا حساب مالیاتی- بایگانی کانون- اتاق 8) به نشانی کانون: تهران- میدان آرژانتین- ابتدای خیابان زاگرس- ساختمان شماره 3- کد پستی 1514934411 از طریق پست ارسال نمائید.
* افراد زیر مجاز به تمدید اینترنتی پروانه وکالت نمی باشد:
1-آقایان فاقد کارت پایان خدمت که در مقطع دکتری اشتغال به تحصیل دارند. این دسته از وکلا می بایست با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل و کسب موافقت کانون پروانه خود را صرفاً تا پایان مدت گواهی اشتغال به تحصیل تمدید نمایند.
2-افرادی که آخرین تمدید پروانه وکالت آنان مربوط به قبل از آبان ماه 1392 می باشد .
تبصره : افرادی که وقفه ای در تمدید آنان از آبان ماه 1392 تا آبان ماه 1395 وجود داشته باشد میتوانند با انتخاب گزینه علت عدم تمدید (در روند تمدید پروانه) و ارسال اسکن صفحات اول (مشخصات وکیل) و صفحه آخر (آخرین صفحه منقوش به تمبر مالیاتی) دفترچه ابطال تمبر مالیاتی خود در فرآیند تمدید مبادرت به تمدید پروانه نمایند .
3-افرادی که سابقاً در هنگام صدور پروانه یا تمدید یا در اثنای اشتغال به وکالت و یا کارآموزی متعهد به ارائه گواهی ها و مدارکی به کانون شده اند و با انقضای مهلت تعهد، مبادرت به انجام تعهد و یا اقدام به ارائه گواهی ها و مدارک تعهد شده به کانون ننموده اند.
این دسته از همکاران می بایست با مراجعه حضوری به کانون و حسب مورد برای رفع موانع تمدید پروانه خود اقدام نمایند.
 
برای ورود به فرآیند تمدید اینترنتی (درگاه خدمات)اینجا کلیک کنید .
 
منبع : دبیرخانه کانون وکلای دادگستری مرکز
منتشر شده در یکشنبه, 09 آبان 1395 13:32

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت