سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

صلح و سازش پای چوبه‎دار با تلاش شورای حل اختلاف

دیده بان هشتم : حجت‎الاسلام صادقی نیارکی گفت: قاتلی که پس از سه سال از وقوع قتل به قصاص محکوم شده بود با تلاش مسئولان قضایی و دست اندرکاران بخش مصالحه قتل شورای حل اختلاف، در پای چوبه دار بخشیده شد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، ساعت‌های پایانی 11 خرداد سال 92 بود که مأموران انتظامی شهر قزوین از وقوع درگیری و انتقال مجروح به بیمارستان مطلع شدند و در تحقیقات اولیه دریافتند که دو جوان 23 و 26 ساله با هم درگیر شده و یکی از آنها دیگری را با ضربه چاقو به شدت مجروح کرد. 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین در این باره گفت: اقدامات قانونی از سوی مأموران انتظامی و مسئولان قضایی انجام شد و پیگیری ها دنبال شد و متهم به قتل که در زمان قتل 23 سال سن بیشتر نداشت اظهارداشت که در حال بازی والیبال بودند که مقتول با موتور نزد آنها آمده و وی را صدا می زند و آن دو در گفتگوی کوتاهی که با هم داشتند، کارشان به مجادله منجر می شود. 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: جر و بحث این دو جوان به درگیری و چاقوکشی انجامیده و هر دو زخمی می شوند و مقتول محل را با موتور ترک می کند ولی در فاصله کوتاهی نقش بر زمین می شود که به بیمارستان انتقال داده می شود. 
وی افزود: براساس نظر تخصصی پزشکی قانونی علت فوت پارگی قلب و خونریزی داخلی اعلام کرد که برهمین اساس و سایر اعترافات متهم پرونده تکمیل و کیفرخواست وی صادر شد که در نهایت دادگاه کیفری بعد از بررسی ها و استماع شکایت اولیای دم مستند به بند الف ماده 290 و مواد 141، 172، 351، 381 و 417 به قصاص نفس در زندان مرکزی قزوین محکوم کرد. 
حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: مقدمات اجرای رأی صادره براساس تأیید دیوان عالی کشور فراهم شد و در این میان براساس اصل مصالحه و سازش که یکی از مسائل مورد تأکید در دین ماست، پیگیری های لازم از سوی مسئولان قضایی و واحد صلح و سازش شورای حل اختلاف استان مورد تأکید قرار گرفت. 
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تلاش های انجام شده در آخرین لحظات اجرای حکم و به نام حضرت علی اکبر (ع) به ثمر نشست و اولیای دم با بزرگواری و به قداست ایام پیش رو حسینی، قاتل را در پای چوبه دار مورد بخشش قرار دادند. 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: امروز خانواده ها موضوع صبر، خویشتنداری و کنترل خشم را در میان اعضای خانواده آموزش دهند چراکه حوادثی از این دست تنها نتیجه لحظه ای غفلت است که طرفین در بروز عکس العمل از خود داشته اند.
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی گفت:  قاتلی که پس از سه سال از وقوع قتل به قصاص محکوم شده بود با تلاش مسئولان قضایی و دست اندرکاران بخش مصالحه قتل شورای حل اختلاف، در پای چوبه دار بخشیده شد. 
منتشر شده در یکشنبه, 23 آبان 1395 14:15

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت