سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 20 تیر 1399-

نجات یک قاتل از چوبه دار پس از ۵ سال انتظار

سایت حقوقیدیده بان هشتم: رئیس دادگستری دزفول گفت: اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش و وساطت خود توانستند پس از ۵ سال خانواده مقتول را از اجرای حکم قصاص قاتل منصرف و آن را مورد عفو و بخشش قرار دهند.

محمدیار ممبینی، رئیس دادگستری و شورای حل اختلاف دزفول با اعلام این خبر گفت: سال ۱۳۹۲ نزاعی بین دو خانواده در شهرک نهصت از بخش چغامیش این شهرستان رخ داد که در این درگیری فردی با اسلحه شکاری فرد دیگری را به قتل می‌رساند و متاسفانه این قتل باعث ایجاد اختلاف و کشمکش شدیدی بین این دو خانواده می‌شود.

وی افزود: از همان ابتدای درگیری اعضای شورای حل اختلاف دزفول با پیگیرهای مجدانه و تلاش‌های مستمر خود توانستند پس از ۵ سال خانواده مقتول را از اجرای حکم قصاص قاتل منصرف و آن را مورد عفو و بخشش قرار دهند.

ممبینی ضمن تقدیر از خانواده مقتول بخاطر گذشت و صرف نظر از اجرای حکم قصاص قاتل و تلاش‌های خستگی ناپذیر و مستمر اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان برای ایجاد صلح و سازش بین این دو خانواده اظهار کرد: اولیای دم با حضور در شعبه سوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب اهواز با اعلام رضایت و عفو و بخشش قاتل، این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.


رئیس دادگستری دزفول با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان و بزرگان در پیشگیری و کاهش جرم و همچنین توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه اذعان کرد: برای پیشگیری و کاهش جرم و توسعه و نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش باید از ظرفیت نخبگان و بزرگان استفاده کرد و این کار می‌تواند در توسعه و ایجاد آرامش در جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

خبرآنلاین

منتشر شده در دوشنبه, 10 دی 1397 14:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت