سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 08 مهر 1399-

دستگیری سرشاخه ها در پولشویی یک‌هزار میلیارد تومانی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس‌کل دادگستری استان گلستان از شناسایی و دستگیری اعضای یک شبکه گسترده پولشویی در گلستان خبر داد.هادی هاشمیان از شناسایی و دستگیری اعضای یک شبکه گسترده پولشویی خبر داد و گفت: اعضای این باند ۹ نفر هستند و در قالب یک شبکه گسترده در استان‌های گلستان، سمنان و تهران اقدام به کلاهبرداری و پولشویی می‌کردند که با تلاش اداره‌کل اطلاعات استان گلستان دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان گلستان، وی افزود: این افراد پرونده‌های صوری دریافت تسهیلات کلان با سود کم در شبکه بانکی تشکیل می‌دادند و سپس همین وام‌های صوری را به صورت صوری با سود ۳۰ درصد سپرده‌گذاری می‌کردند و میلیارد‌ها تومان سود می‌گرفتند. در حالی که پولی سپرده‌گذاری نکرده بودند.
به گفته رییس‌کل دادگستری استان گلستان، ۳۰۰ نفر ذیل این شبکه فعالیت می‌کردند که ۹ سرشاخه اصلی آن دستگیر شده‌اند و احتمال افزایش تعداد دستگیری‌ها وجود دارد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از شگرد‌های پولشویی این افراد، ارزش‌گذاری غیرواقعی واحد‌های تولیدی و فروش آن به موسسات مالی بود که از این راه نیز میلیارد‌ها تومان به جیب می‌زدند. بخشی از اقدامات پولشویی این افراد در قالب ۴۰ شرکت خدماتی و تولیدی انجام می‌شد.
هاشمیان افزود: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این افراد حدود یک‌هزار میلیارد تومان پولشویی کرده‌اند که البته با ادامه تحقیقات و حسابرسی‌ها، احتمال افزایش این رقم وجود دارد.
وی عنوان کرد: ۹ عضو این باند که سه نفرشان سرشاخه هستند، دستگیر شده‌اند و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند که احتمال افزایش تعداد متهمان پرونده وجود دارد.
رییس‌کل دادگستری استان گلستان بیان کرد: تاکنون از این افراد، ۳۰۰ سند مربوط به ماشین‌های سنگین به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان کشف و ضبط شده است.
وی با بیان اینکه متهمان این پرونده اموال خود را به نام دیگران سند می‌زدند و از آنان وکالت‌نامه و اقرارنامه می‌گرفتند، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام‌شده علاوه بر این خودرو‌ها تاکنون ۳۰ کیلوگرم شمش طلا و صد‌ها ملک مسکونی، تجاری و کشاورزی و سهام در داخل و خارج کشور از این افراد کشف و شناسایی شده است.
به گفته هاشمیان، متهمان این پرونده ممنوع‌الخروج و ممنوع‌المعامله هستند.

 حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 04 آذر 1398 09:44

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت