سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 04 مهر 1399-

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران مطرح کرد تشریح آخرین وضعیت تعیین هویت جانباختگان هواپیمای اوکراینی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : مهدی فروزش در خصوص آخرین وضعیت تعیین هویت اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: تا این لحظه تقریبا تعداد کثیری از خانواده‌های جانباختگان ایرانی به مراکز پزشکی قانونی در سراسر کشور جهت اخذ نمونه مراجعه کرده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در خصوص آخرین وضعیت تعیین هویت اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی عنوان کرد: تا این لحظه تعداد کثیری از خانواده‌های جانباختگان ایرانی به مراکز پزشکی قانونی در سراسر کشور جهت اخذ نمونه مراجعه نموده‌اند.
وی افزود: در عین حال ۵ خانواده تاکنون مراجعه نکرده‌اند. تمامی نمونه‌های گرفته شده از اجساد نیز به آزمایشگاه ارسال شده است.
وی خاطرنشان کرد: در میان جانباختگان یازده تبعه اوکراین در هواپیما حضور داشتند، طی مذاکراتی که با تیم پزشکی قانونی اوکراین داشتیم پروفایل دی‌ان‌ای آن‌ها، اخذ شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ادامه داد: چهار نفر از جانباختگان از کشور سوئد هستند که مقرر شده تا ۴۸ ساعت آینده پروفایل دی ان‌ای آن‌ها توسط رابطین سوئدی تحویل داده شود.
فروزش تصریح کرد: نمونه خون سه نفر از ۱۲ جانباخته افغانستانی، از خانواده آن‌ها گرفته شده و در مورد مابقی اتباع خارجی از طریق پلیس اینترپل در حال پیگیری هستیم که به محض حصول نتیجه و تطبیق با پروفایل دی‌ان‌ای انجام می‌شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با میزان گفت: در بخش ژنتیک به صورت شبانه‌روزی و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود به صورت کامل و تمام وقت تیم‌ها در حال فعالیت هستند تا بتوانیم در اسرع وقت اجساد را تعیین هویت نموده و به خانواده‌ها تحویل دهیم.
از 147 هموطن درگذشته در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تاکنون خانواده 142 نفر به ادارات کل پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که بیش از 90 درصد این مراجعات به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران بوده است.
براساس این گزارش، از خانواده سه تبعه افغانستانی نیز که در هواپیما کشته شده‌اند نمونه ژنتیک اخذ شده است. همچنین با همکاری تیم اعزامی از اوکراین، پروفایل خانواده‌های قربانیان تبعه این کشور نیز برای شناسایی و تعیین هویت اجساد در اختیار سازمان پزشکی قانونی ایران قرار گرفته است.
همچنین  روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که کار شناسایی و تشخیص هویت اجساد به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و این سازمان تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت و صحت کامل نسبت به تعیین هویت قربانیان و تحویل پیکرهای این عزیزان به خانواده‌ها اقدام کند.
حمایت
منتشر شده در دوشنبه, 23 دی 1398 12:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت