سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 آبان 1399-

دانستنی های حقوقی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : چگونگی اخذ دستور توقیف خودروی فرد بدهکار
 پس از شناسایی اموال منقول توسط مامور اجرا، از اموال شناسایی‌شده صورت‌برداری انجام می‌شود و این اموال در همان ‌جایی که واقع است، حفظ می‌شوند.

مستند به ماده ۶۷ قانون اجرای احکام مدنی، پس از شناسایی اموال منقول توسط مامور اجرا، از اموال شناسایی‌شده صورت‌برداری انجام می‌شود و این اموال در همان جا که واقع است، حفظ می‌شوند؛ مگر اینکه نقل اموال به محل دیگر ضرورت داشته باشد. در این صورت، این اموال برای حفاظت به شخص مسئولی که با توافق طرفین و در صورت عدم تراضی یا نبودن در حین توقیف توسط دادورز معین می‌شود، سپرده می‌شوند.
مامور اجرا در ابتدا صورتی که مشتمل بر وصف کامل اموال باشد را می‌نویسد و امضا می‌کند و اگر ثالث نسبت به اموال اظهار حقی کند، مامور اجرا مشخصات اظهار‌کننده و خلاصه اظهارات وی را قید می‌کند و اگر محکوم‌له و محکوم‌علیه نسبت به صورت‌جلسه ایراد و اعتراضی ارایه دادند، آن را هم قید می‌کند و پس از امضا، رونوشت گواهی‌شده را به محکوم‌له و محکوم‌علیه، در صورت تقاضای آنها می‌دهد. همچنین اموال منقول خارج از محل سکونت در صورتی توقیف می‌شوند که دلایل و قراین کافی برای احراز مالکیت محکوم‌علیه در دست باشد.
در این صورت اگر مالی نزد ثالث دارد، اخطاری در باب توقیف مال یا طلب و میزان آن به پیوست رونوشت اجراییه به ثالث، ابلاغ و رسید دریافت می‌شود و در صورتی ‌که محکوم‌علیه از سازمان‌ها و ادارات، حقوقی دریافت می‌کند باید مراتب توقیف حقوق را به سازمان مربوط ابلاغ کند.

محدوده حقوق مالک نسبت به انباری آپارتمان
مالک آپارتمان می‌تواند هر نوع تصرف و تغییری در داخل انباری خود انجام دهد؛ البته این تغییرات باید تا حدودی باشد که با حقوق مالکان سایر واحدها منافات نداشته باشد.

اگر مالک آپارتمانی هستید، در صورت داشتن انباری باید در سند شما درباره انباری، عبارتی شبیه به آنچه ذکر می‌شود آورده شده باشد: «یک باب انباری با شماره .....، واقع در طبقه زیرزمین به مساحت ..... مترمربع از شمال دیوار اشتراکی با انباری مجاور، شرق دیوار اشتراکی با انباری مجاور، جنوب دیوار و درب به راهرو مشاعی، غرب دیوار و پنجره است به حیاط.» این مختصات دقیق برای آن است که بتوانید در صورت بروز مشکل، از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوید.
شهرداری‌ها نیز به هنگام صدور گواهی پایان کار ساختمان، انباری را در ردیف قسمت‌های اختصاصی قرار می‌دهند و در صورت‌مجلس تفکیکی نیز انباری در زمره قسمت‌های اختصاصی هر آپارتمان محسوب می‌شود.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 06 مرداد 1399 09:47

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت