سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 01 آبان 1399-

ضبط 32 میلیارد ریال و مقداری طلا از باند قماربازی در فضای مجازی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس دادگاه اصل 49 قانون اساسی در استان یزد گفت: باند قماربازی در فضای مجازی با رصد اطلاعاتی، شناسایی و 32 میلیارد ریال و چندین کیلو طلای تحصیل‎شده از این راه به نفع بیت‎المال ضبط شد.
عزیز صابریان اظهار کرد: برخي از افراد سودجو در داخل كشور و با همكاري افرادي در خارج از كشور اقدام به طراحي و راه‎اندازي سايت‌هاي قماربازي در فضاي مجازي کرده و با تبليغات گسترده از اين طريق، به جذب افراد در جهت قماربازي در اين بستر اقدام می‎کردند.
وی افرود: اين افراد با استفاده از درگاه‎هاي بانكي اجاره‎اي و افتتاح صدها حساب به‎نام افراد بي‌بضاعت و بعضا ناآگاه در بانك‌هاي مختلف و با تشويق افراد به شركت در قماربازی، تحت عناويني مانند اخذ پورسانت مديريت يا اغوای افراد مراجعه‎کننده مبنی بر برنده ‌شدن در بازی، به اخذ وجوهي از طريق واريز وجوه نقدي به حساب‎ها، ارز ديجيتال و... مبادرت می‎کردند.
رییس دادگاه اصل 49 قانون اساسی در استان یزد به شناسايي باند‌هاي فعال در اين زمينه و دستگيري متهمان توسط پليس فتا اشاره کرد و افزود: با تشكيل پرونده در دادسراي عمومي و انقلاب يزد و تکمیل تحقیقات در این زمینه به درخواست دادستان، دادگاه ويژه اصل 49 قانون اساسي به موضوع رسيدگي کرد و مبلغي بيش از 32 ميليارد ريال وجه نقد و چندين كيلو طلا كه از اين راه تحصيل شده بود، به نفع بيت‌المال ضبط شد.
صابریان با اشاره به در اختیار گذاشتن و اجاره دادن حساب‎های بانکی به افراد دیگر توسط برخی از شهروندان، تصریح کرد: مطابق قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی شهروندان انجام می‌شود بر عهده دارنده صاحب حساب است و هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی قابل قبول نیست.

حمایت

منتشر شده در شنبه, 04 مرداد 1399 09:53

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت