سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

ملکشاهی: مخالف الحاق سازمان ثبت اسناد به قوه مجریه هستم

دیده بان هشتم : رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: با الحاق سازمان ثبت اسناد به قوه مجریه مخالف هستم.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، الهیار ملکشاهی در این خصوص اظهار کرد: الحاق سازمان ثبت اسناد به قوه مجریه در کمیسیون قضایی مجلس مطرح شده و در حال بررسی است. 
 وی اضافه کرد: در مورد بحث الحاق سازمان ثبت اسناد به قوه مجربه برخی افراد معتقدند ثبت اسناد بحث حاکمیتی است و باید در اختیار قوه مجریه قرار گیرد که با این مساله مخالف هستم. 
 ملکشاهی گفت: این الحاق پذیرفته شده نیست چراکه ماهیت ثبت اسناد حقوقی است به گونه‌ای که تعیین حد و مرز املاک مردم، اجرای طرح کاداستر و همچنین بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد. 
 وی گفت: قسمت عمده‌ای از کار ثبت اسناد به عنوان کارشناسی برای قوه قضائیه است و افرادی که اختلاف بین احوال و املاک دارند به ثبت اسناد ارجاع می‌شوند تا نظر کارشناسی بگیرند و قطعاً این سازمان باید همچنان در اختیار دستگاه قضایی باشد. 
 این نماینده مجلس تاکید کرد: قسمتی از کار ثبت اسناد شبه قضایی است و درخواست سند اصلاحی و تکمیلی را بررسی می‌کند و آنچه که شبیه حکم است را تبدیل به حکم می‌کند. 
 وی یادآور شد: این سازمان تاکنون با نظارت دستگاه قضایی موفق عمل کرده و مشکلی در عملکردش دیده نشده و ضرورتی برای الحاق وجود ندارد. 
 ملکشاهی تصریح کرد: قبلاً نقل و انتقال و الحاق سازمان‌ها و ادغام آنها انجام شد و کلا این نقل و انتقال‌ها و کم و زیاد شدن‌ها به کشور ضربه می‌زند. 
 وی گفت: دولت چند وزارتخانه را با هم ادغام کرد و الان به این نتیجه رسیدند جدا کنند و این منجر به سردرگمی مردم شده است.
ایسنا
منتشر شده در یکشنبه, 02 مهر 1396 11:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت