سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

نهاد سردفتری امروز اثبات کرده که یک نهاد ضروری و مهم برای جامعه است

دیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار نوروزی با روسای کانون‌ها و جوامع سردفتران و دفتریاران سراسر کشور گفت: امروز نهاد سردفتری اثبات کرده که یک نهاد ضروری و مهم برای جامعه است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد تویسرکانی با تبریک سال نو و ایام ماه مبارک رجب، با اشاره به همراهی کانون سردفتران در اجرای سیاست‌های سازمان ثبت بر خدمت رسانی بهتر و افزایش اعتماد مردم به این نهاد حقوقی تاکیدکرد.
وی همچنین بر تشکیل جلسات مستمر با اعضای شورای‌ عالی کانون ها و جوامع سردفتری استان‌ها تاکید و از تشکیل این شورا ابراز خوشحالی کرد و افزود: امیدوارم با تحقق عملی این شورا که حاصل خرد جمعی سردفتران از سراسر کشور است،‌ شاهد تحولات خوبی باشیم.
تویسرکانی با اشاره به اینکه از ابتدای حضور خود در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اصرار در به روز رسانی و اصلاح در قانون دفاتر اسناد رسمی داشتم، گفت: از ابتدای ورود به سازمان تمایل به تغییرات جدی در قانون دفاتر اسناد رسمی داشتم و در این مدت گام های خوبی برداشته شده است.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سامانه ثبت الکترونیک اسناد را به عنوان مجموعه ابزاری مهم در اختیار مردم و جامعه برای نظم بخشیدن به معاملات مردم دانست که تاثیرات مهمی در عرصه‌های اجتماعی و قضایی دارد.
تویسرکانی به مخالفت‌ها برای حذف استعلامات یا راه اندازی ابتدایی سامانه ثبت الکترونیک اسناد اشاره کرد و گفت: ‌همیشه در ابتدا ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما ضروی است که بتوانیم به صورت عملی، خود را به عنوان یک نهاد موثر ثابت کنیم.
وی با اشاره به اینکه باید همواره نگاهی به آینده داشت و گذشته را از یاد نبرد،‌ گفت: امروز نهاد سردفتری اثبات کرده یک نهاد ضروری و مهم برای جامعه است. در گذشته امکان رصد کردن اسناد صادره چندان وجود نداشت، چون سازمان چندین هزار جزیره مستقل بود که هر لحظه ممکن بود برای هر یک از آنها اتفاقی بیفتد. با راه اندازی سامانه ثبت الکترونیک اسناد همه این جزیره ها متحد شده و امروزه اعتماد بسیاری احیا شده و اثبات کرده که این نهاد، یک نهاد موثر در عرصه اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه هنوز در بخشی از امور نیاز به ارتقا داریم،‌ اظهار کرد: چندین سال است جلسات متعدد و مکرر با سازمان امور مالیاتی داشته‌ایم و عمدتا برای اینکه در امور تنظیم اسناد رسمی تسهیل شود،‌ جلسات مستمری برگزار کرده‌ایم و حتی علیرغم اینکه چند سالی در مضایغ مالی و محدودیت های بودجه در کشور قرار داشته ایم، اولویت اول ما اصلاح سیستم ها بود و بخش قابل توجهی از اعتبارات سازمان ثبت برای تهیه نرم افزار مورد نیاز، ایجاد و تکمیل زیرساخت ها و سامانه و بانک های اطلاعاتی برای تسهیل کار دفاتر اسناد رسمی و مردم صرف شده است.
همچنین در ابتدای این دیدار محمدرضا دشتی اردکانی ‌رییس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تبریک سال نو به بیان گزارشی از عملکرد این کانون در سال گذشته پرداخت و اعلام کرد: مجموعه هیات مدیره کانون و همه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور آماده خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان و همکاری بیش از پیش با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند.
ایسنا
منتشر شده در یکشنبه, 19 فروردين 1397 09:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت