سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 خرداد 1399-

تویسرکانی: راه ارتکاب جرایم در حوزه‌ ثبت بسته شده است

دیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: یکی از مشکلات سازمان ثبت جعل هویت و اسناد بود که دیگر این اتفاق نمی‌افتد و راه ارتکاب جرائم بسته شده است.
1431156938486_abdolvahed mirzazadeh-2.jpg
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد تویسرکانی در مراسم بازدید رییس قوه قضاییه از اداره ثبت شرق تهران گفت: مشکلات اداره ثبت تهران بسیار زیاد است و ما پیشنهاد دادیم که در یک واحد ثبتی مناسبتر این مراسم باشد که رییس قوه قضاییه همین جا را پذیرفتند.
وی افزود: سازمان ثبت یک سازمانی است که همه مردم با آن مرتبط هستند و ما گرفتار آسیب های فراوانی در این زمینه بودیم. با راهنمایی های رییس قوه قضاییه و حمایت های ایشان اموری که پیش بینی می شد در ابتدا عملا مقدور نباشد را انجام دادیم.
وی افزود: با صدها میلیون سابقه و صدها هزار پرونده که در حال پوسیدگی بود توانستیم با افزایش بهره وری و علی رغم کمبود امکانات، در جهت ارتقا حوزه ثبتی حرکت کنیم. امروز با حمایت‌های آیت الله آملی لاریجانی و نگاه کارشناسانه ایشان توانسته ایم قدم جدی در افزایش بهره وری برداریم.
تویسرکانی با اشاره به اینکه در حوزه اداری و حوزه‌های دیگر نیازمند افزایش بهره وری هستیم گفت: امروز اصلاح فرآیندها نشان داده که سازمان با همان منابع محدود توانسته رضایت نسبی را برای مردم ایجاد کند. امروز قوه قضاییه مفتخر است که با مدیریت توانمند آیت الله آملی لاریجانی در حوزه هایی که مرتبط با مراجع بین‌المللی است سرمان را بالا بگیریم.
وی یادآور شد: در گذشته در حوزه ثبت سند و تثبیت مالکیت شاهد صدور اسناد معارض بودیم و گاهی چندین سند صادر می‌شد، اما امروز راه ارتکاب جرایم جعل اسناد و هویت بسته شده است.
تویسرکانی ادامه داد: امروز خوشحالیم که در بین دستگاههای اجرایی و دستگاههایی که ارتباط مستقیمی در بهبود فضای کسب و کار دارند، قوه قضاییه و سازمان ثبت پیشتاز بوده‌ است.
وی افزود: ما توانسته‌ایم با اقدامات و بهبود روش ها در بین رتبه‌ 30 الی 40 در ارزیابی‌های جهانی قرار گرفته و بالاتر باشیم.
تویسرکانی تصریح کرد: در حوزه ثبت سند و صدور اسناد مالکیت و ثبت مالکیت‌ها در گذشته شاهد صدور اسناد معارض بودیم و گاهی برای یک ملک چندین سند صادر می‌شد ولی امروز قریب به 13 میلیون سند مالکیت جدید صادر شده و یک سند مالکیت معارض در کشور صادر نشده است.
تویسرکانی یادآور شد: یکی از مشکلات سازمان ثبت جعل هویت و اسناد بود که دیگر این اتفاق رخ نداده و راه ارتکاب به بسیاری از جرایم بسته شده است.
تویسرکانی گفت: توانستیم در سال 94، 86 درصد از خدمات ثبت را از طریق سیستم الکترونیکی انجام داده و صادر کنیم. ما 90 سال سابقه در ثبت شرکت‌ها و نیز یک صد سال سابقه در حوزه‌ املاک داریم.
وی در پایان گفت:‌ ان‌شاء‌الله بتوانیم گردش پرونده‌های فیزیکی را حذف کنیم و آن را به صورت الکترونیکی انجام دهیم.
منتشر شده در سه شنبه, 11 خرداد 1395 12:44

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت