سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

ثبت الکترونیکی اثر انگشت نخستین بار در کشور در خراسان رضوی اجرایی شد

دیده بان هشتم : مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی از آغاز اجرای آزمایشی طرح ثبت الکترونیکی اثر انگشت در 263 دفتر ازدواج و طلاق این استان برای نخستین بار در سطح کشور خبر داد.
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، غلامرضا رحمتی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای آزمایشی این طرح با توجه به عملکرد مطلوب خراسان رضوی در حوزه اجرای طرح ثبت آنی در حوزه دفاتر اسناد رسمی، به این استان محول شده است. 
وی ادامه داد: بر اساس تاکید برنامه پنجم توسعه، قوانین خدمات کشوری و ارتقا سلامت نظام اداری همه دستگاهها مکلف به الکترونیکی کردن خدمات هستند. 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: در همین چارچوب سازمان ثبت اسناد و املاک این امر را در اولویت قرار داده و در نخستین مرحله طرح ثبت آنی را در حوزه دفاتر ثبت اسناد رسمی با موفقیت به اجرا درآورد. 
وی به نتایج مثبت اجرای این طرح اشاره و بیان کرد: شفاف سازی، اصلاح سامانه و فرآیند خدمات دهی در حوزه دفاتر ازدواج و طلاق از ضرورتهایی است که موجب اجرای طرح ثبت الکترونیکی اثر انگشت در آنها شده است. 
رحمتی زاده افزود: با اجرای این طرح در دفاتر ازدواج و طلاق اطلاعات هویتی افراد ثبت و شناسایی هویتی آنان تسریع و با این ارتباط سریع، هویت فرد و سابقه زوجیت و دیگر موارد مشخص می شود. 
وی ادامه داد: احراز هویت افراد در این سامانه مشخص و دقیق می شود و با استقرار سامانه ثبت الکترونیکی اثر انگشت در دفاتر ازدواج و طلاق اثر انگشت فرد شناسایی و این اثر برای همیشه ماندگار و در جهت شفاف سازی امور موثر خواهد بود. 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی این طرح را از بسترهای ارائه خدمات الکترونیکی به صورت اشتراک گذاری و تحقق دولت الکترونیک ذکر و بیان کرد: در این چارچوب مدیریت زمان و جلوگیری از اتلاف وقت مردم نیز محقق می شود. 
وی گفت: در مرحله نخست طرح ثبت الکترونیکی اثر انگشت در 57 دفتر طلاق خراسان رضوی طی هفته جاری آغاز شده و همه سردفتران در این بخش ملزم به رعایت و اجرای آن هستند. 
رحمتی زاده افزود: در مرحله دوم نیز این طرح به مرور با تجهیز 209 دفتر ازدواج خراسان رضوی به دستگاه ثبت الکترونیکی اثر انگشت، به همه دفاتر فعال در سطح استان تسری می یابد. 

منتشر شده در چهارشنبه, 30 تیر 1395 13:37

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت