سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 03 اسفند 1398-

علی خندانی سرپرست دفتر نظارت و بازرسی کانون سردفتران شد

دیده بان هشتم : مراسم تودیع و معارفه سرپرست دفتر نظارت و بازرسی کانون سردفتران و دفتریاران روز گذشته با حضور محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون در محل هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.
کانون سردفتران و دفتریاران
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علی خندانی، عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران که مسئولیت معاونت اجرایی مجتمع 31 شورای حل اختلاف ویژه سردفتران و دفتریاران را نیز بر عهده دارد، به عنوان سرپرست دفتر بازرسی کانون انتخاب شد و کار خود را آغاز کرد.
در نشست معارفه سرپرست دفتر نظارت و بازرسی کانون، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان این‌که «خندانی یکی از افراد باتجربه در این صنف است» برای وی و همکاران بازرس آرزوی موفقیت و از زحمات محمد گودرزی مسئول سابق دفتر بازرسی کانون تقدیر و تشکر کرد.
محمدرضا دشتی اردکانی با بیان این‌که «مقوله بازرس در همه سازمان‌ها و ادارات از مقوله‌های بسیار مهم به شمار می‌آید» افزود: بازرسی زیر نظر مستقیم بالاترین مقام یک دستگاه و سازمان است و زیر نظر هیچ یک از معاونت‌ها یا مسئولان وزارتخانه‌ها نیست و این موضوع حاکی از اهمیت داشتن این مسئولیت است.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان این‌که «اولین موردی که دفتر بازرسی باید رعایت کند، مساله اخلاق‌مداری است»، افزود: محتوای بازرس گاه غرور کاذبی را در انسان ایجاد می‌کند؛ بنابراین ضمن تسلط بر نفس و انجام وظایف ‌قاطعانه، اخلاق نیز باید رعایت شود.
دشتی اردکانی همچنین به ارتقای سطح عمومی بازرسی تاکید و اظهار امیدواری کرد: با یاری بازرسان در این دوره، شاهد یکی از بهترین دوره‌های فعالیت دفتر بازرسی کانون باشیم.
همچنین نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران نیز که در ادوار گذشته سرپرست دفتر نظارت و بازرسی را بر عهده داشت، گفت: جایگاه دفتر بازرسی و نظارت چشم و چراغ هر مجموعه‌ای است. در کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان‌های دیگر نیز این بخش از جایگاه بالایی برخوردار است.
محمد عظیمیان به ارتقای سطح علمی و آموزشی بازرسان اشاره کرد و گفت: هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران از بازرسان توقع و انتظاراتی دارند و بالطبع این انتظارات دو سویه است. انتظار هیات مدیره کانون از بازرسان کانون، در اصل انتظار حاکمیت است. بازرسان کانون باید بیش از سردفتران به امور حقوقی، فنی و اطلاعات حقوقی آگاه و مشرف باشند تا تحولات خاص موجب کاهش مشکلات مربوطه شود.
وی تاکید کرد: طبق آئین‌نامه داخلی کانون سردفتران و دفتریاران هر کدام از دفاتر تخصصی باید حداقل 4 کمیته تخصصی داشته باشند بنابراین باید وجود کمیته‌های تخصصی جدی گرفته شود و نظرات بازرسی در کمیته تخصصی بررسی و اجرا شود تا کمک شایانی به ارتقای جایگاه بازرسی کانون سردفتران و دفتریاران شود.
در ادامه جلسه سرپرست دفتر نظارت و بازرسی کانون ضمن تشکر از زحمات و دستاوردهای دوران مسئولیت آقای محمد گودرزی سرپرست سابق دفتر نظارت و بازرسی کانون، به تسلط بازرسان به مبانی قانونی، شکلی و ماهیتی دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: بازرس باید نسبت به شخصی که مورد بازرسی قرار می‌گیرد بر کلیه مبانی امور حقوقی و قانونی مسلط‌تر باشد. بنابراین باید درخصوص آموزش جدیت داشت بر همین اساس پیشنهاد می‌شود از هفته‌ آینده دوره‌های آموزشی به صورت هفتگی برای بازرسان تشکیل شود.
علی خندانی افزود: با وجود ثبت آنی، شاهد برچیده شدن شکل سنتی بازرسی هستیم بنابراین بازرسان باید به شکل نوین و جدید ثبت آنی و حذف دفاتر جاری مسلط باشند. ضمن اینکه آنچیزی که در بازرسی رایج شده است بازرسی بر نحوه پرداخت 10 درصد است و بر دیگر مسائل نظارت کافی انجام نمی‌شود که این روند باید اصلاح شود.
وی در ادامه به انواع تخلف دفاتر، تعامل و همفکری دوسویه با بازرسان سازمان ثبت، تشکیل دو کمیته تخصصی درخصوص بازرسی موردی و کلی و کمیته تخصصی درخصوص تدوین روش‌ها و آئین‌نامه‌های لازم در بازرسی اشاره کرد.
همچنین نورعلی مظاهری قائم مقام دفتر نظارت و بازرسی کانون سردفتران و دفتریاران نیز برای علی خندانی سرپرست جدید این دفتر و اعضای دفتر نظارت و بازرسی آرزوی موفقیت کرد.
ایسنا
منتشر شده در چهارشنبه, 03 شهریور 1395 12:53

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت