سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

شناسایی افراد ممنوع المعامله فقط در اختیار سازمان ثبت اسناد

دیده بان هشتم : رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: دادستانی کل کشور ممنوع المعامله را فقط در اختیار سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی قرار داده است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، دشتی اردکانی در نشست تخصصی اعتبار سند رسمی افزود: آنچه که در ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مطرح شده این است که سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود و این برگ سبزی که در تعویض پلاک ها صادر می شود صرفا یک مدرک است و دلیل بر سند بودن نیست. 
وی گفت: قانونگذار تصریح کرده که سند رسمی سندی است که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود . 
رییس کانون سردفتران و دفتریاران درباره جلسه روز گذشته کمیسیون اصل نود مبنی بر فیصله داده به بحث ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی و تعویض پلاک نیز افزود : جلسه ای که امروز کمسیون اصل نود داشتند به دلیل مباحث متعدد به جلسه بعدی موکول شد و قرار شد در آن جلسه رای گیری شود که استفساریه از مجلس بخواهند یا همان قانون قبلی مبنی بر تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی ادامه پیدا کند . 
وی ادامه داد: نه نماینده ما و نه نماینده نیروی انتظامی در این جلسه حضور نداشتیم و این جلسه با حضور اعضای کمسیون اصل نود برگزار شد . 
دشتی اردکانی گفت: تکلیف را قانونگذار مشخص کرده است سند اتومبیل در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود که البته باید منتظر نتیجه کمیسیون اصل نود بمانیم . 
وی افزود : سیستم ثبت آنی که برای احراز هویت است به سازمان ثبت احوال متصل است ضمن اینکه دفاتر ثبت اسناد قبل از صدور اسناد از همه مراجع استعلام می گیرد؛ دادستان کل کشور به عنوان تنها مرجع شناسایی افراد ممنوع المعامله این اختیار را به سازمان ثبت اسناد و دفاتر ثبت اسناد موکول کرده است . 
دشتی اردکانی درباره این نشست نیز گفت: این نشست به همت خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شده است که هم از دفاتر ثبت اسناد و هم از نیروی انتظامی دعوت شده بود که در این نشست تخصصی با حضور صاحب نظران و حقوقدانان حضور داشته باشند اما پلیس حضور پیدا نکرد که دلیل آن را نمی دانم . 
منتشر شده در دوشنبه, 22 آذر 1395 17:23

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت