سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

جامعه به ثبت رسمی نیازمند است

دیده بان هشتم : رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: تمام ارکان جامعه به طور مستقیم و غیر به ثبت رسمی نیازمند است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمدرضا دشتی اردکانی در مراسم روز دفاتر اسناد رسمی در سالن اجلاس سران افزود: ششم دی ‌ماه مطالبه بر حقی در خصوص به رسمیت شناختن نقش و جایگاه حقوقدانان حوزه سند رسمی در پیشنهاد و تنظیم مواد قانونی در زمینه سند رسمی و بررسی چالش‌ها و کاهش اختلافات متعدد موجود در مراجع قضایی است.
وی به آیین‌نامه ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی یا عدم اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان اشاره کرد و گفت:‌ همین دو مورد نشان خواهد داد که بی‌شک نادیده انگاشتن جایگاه سند رسمی در همین دو موضوع دستگاه قضا را در آینده نه چندان دور دچار حجم عظیمی از پرونده‌های اختلافی خواهد کرد.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه ما معتقدیم کار باید به دست اهل فن و متخصص آن سپرده شود افزود:‌ حرکت‌های موازی و سوءبرداشت عامدانه از نفوذ قانونی به دلایل روشن منفعت‌طلبانه به وجود آمده و بر همه آگاهانه و دلسوزان این مرز و بوم تکلیف است که جلوی این بدعت ناگوار را بگیرند.
وی گفت : در هر یک از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی که بنگریم به طور مستقیم یا غیرمستقیم نقش مهم و حائز اهمیتی برعهده دفاتر اسناد رسمی است.
دشتی اردکانی افزود: ثبت اسناد رسمی امنیت ، توسعه و تنظیم روابط و مناسبات اقتصادی و اجتماعی، جلب اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی، مبارزه با پولشویی و فساد،‌ اخذ مالیات، نقش حقوقی ، بهداشت قضایی و روانی را به جامعه تقدیم می‌کند.
 رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه با بیان اینکه با استفاده از خدمات الکترونیک و فناوری‌های جدید شفافیت امور، سرعت و ضریب امنیت افزایش یافته است، گفت: دفاتر اسناد رسمی به حق مظلومند اما اگر نگاهی به داشته‌ها و استعدادهای فراوان این صنف نگاه کنیم هرگز ناامیدی را به خود راه نمی‌دهیم.
وی افزود : اکنون در زمینه تعاملات بیرونی با اتحادیه جهانی سردفتران امضای تفاهم‌نامه با برخی کشورهای مهم و عضو آن و تبادل اندیشه‌ها و بهره‌گیری از تجربیات دیگران اقدامات زیادی را انجام داده‌ایم.
وی گفت: ما در بحث انجام وظایف خود در توسعه ثبت رسمی اسناد و املاک دامنه کار را وسیع ترسیم کرده‌ایم و با نهادها و ارگان‌ها به ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعامل داریم.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به جایگزینی ثبت الکترونیک به جای ثبت سنتی گفت: حذف دفاتر جاری سردفتر علاوه بر صرفه‌جویی در کاغذ و زمان شفافیت و امنیت کار را بالا برد، یا همین نصب دستگاه POS در دفاتر اسناد رسمی میلیون‌ها تردد در سطح شهر و ازدحام در بانک‌ها را از بین برده است.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران  گفت : ما همواره در صدد بودیم تا به وظایف مصرح در ماده 66 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران جامه عمل بپوشانیم و تا جایی که امکان داشت بسیج عمومی سردفتران و دفتریاران را از کسی دریغ نکردیم.
منتشر شده در سه شنبه, 07 دی 1395 16:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت