سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

آغاز حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء از دفاتر اسناد رسمی

دیده بان هشتم : تویسرکانی از آغاز طرح حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء از دفاتر اسناد رسمی از روز گذشته خبر داد و گفت: این طرح در برخی دفاتر اسناد رسمی به طور پایلوت آغاز شده و تا دهه فجر امسال در کل دفاتر اسناد رسمی اجرایی خواهد شد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به روند الکترونیکی شدن امور مربوط به ثبت اسناد و املاک در دفاتر اسناد رسمی گفت: پس از حذف دفاتر سردفتر و الکترونیکی شدن آن، در مرحله بعد، دفاتر گواهی امضاء که به صورت سنتی و دستی در دفاتر اسناد رسمی وجود داشت حذف شده و از این پس، گواهی امضاء نیز به صورت الکترونیکی گواهی و ثبت می‌شود.
 
وی با اشاره به اجرای پایلوت حذف دفاتر سنتی گواهی امضاء اظهار کرد: در دفا‌تر منتخبی که برای اجرای پایلوت این طرح در نظر گرفته شده است، علاوه بر ثبت الکترونیک اسناد، دفتر گواهی امضاء دست‌نویس نیز تکمیل و از متقاضی، امضاء اخذ می‌شود. 
 
تویسرکانی تاکید کرد: پس از اجرای آزمایشی این طرح در دفاتر منتخب و رفع نقاط ضعف احتمالی، این طرح از بهمن‌ماه در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور اجرایی ودفاتر گواهی امضاء، الکترونیکی خواهد شد.
 
منبع: روزنامه حمایت
منتشر شده در یکشنبه, 19 دی 1395 15:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت