سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

تاکید تویسرکانی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای اجرای کامل قانون کاداستر

دیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تثبیت مالکیت اراضی دولتی تحت سیستم کاداستر به تعامل و همکاری سازمان‌های متولی امر زمین ارتباط دارد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تویسرکانی در نشست مشترک با رؤسای سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان امور اراضی کشور که برای پیگیری اجرای قانون کاداستر و سند دار کردن اراضی دولتی و ملی و رفع موانع احتمالی موجود در محل این سازمان تشکیل شد، گفت: اجرای کاداستر در کشور کار بزرگی است که انجام کامل آن به تعامل، هم فکری و همکاری بیش از پیش سازمان‌های متولی بستگی دارد.
وی کاداستر را زیرساخت اساسی در جهت استفاده بهینه از اراضی و املاک در کشور برشمرد و افزود: تلاش‌های بسیار زیادی در این زمینه در سازمان ثبت انجام شده و با استقرار سیستم جامع کاداستر، نظم حقوقی لازم در عرصه مالکیت اراضی و املاک برقرار و بسیاری از جرائم و تخلفات و نزاع‌های مرتبط با اراضی منتفی خواهد شد.
تویسرکانی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های موجود برای اجرای کامل قانون کاداستر در کشور گفت: یکی از اقدامات مهم انجام شده در این زمینه استقرار ایستگاه های تحدید حدود مالکیت ها (( RTK )) بود که با نام اختصاری « شبکه شمیم » اجرا گردیده است.
وی افزود: ایجاد این ایستگاه ها کمک شایانی به تحدید حدود دقیق مالکیت ها و اراضی در کشور خواهد کرد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: قانون جامع حدنگار، تکلیف دستگاه های ذی ربط را در خصوص اجرای کاداستر مشخص کرده و بر اساس قانون تمامی دستگاه های دولتی مکلفند مستندات و اطلاعات توصیفی املاک متعلق به خود را تا پایان سال 95 در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار دهند.
وی با اشاره به این موضوع که بیش از 98 درصد مالکیت های مردم تحت سیستم کاداستر قرار گرفته است گفت: در خصوص مالکیت های دولت متأسفانه از حدود 140 میلیون هکتار اراضی ملی فقط 21 میلیون و پانصد هزار هکتار تحت سیستم کاداستر قرار گرفته است و باید نسبت به اجرای باقیمانده تکالیف، برنامه ریزی و هماهنگی جدی تر صورت گیرد.
تویسرکانی با اشاره به تلاش های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و امور اراضی در کشور برای تثبیت اراضی دولتی گفت: باید این دو سازمان با همکاری سازمان ثبت اسناد و تمرکز بر اجرای صحیح کاداستر در کشور خلاء ها، مشکلات و نیازها را شناسایی و سریع تر بر طرف کنند.
وی با اشاره به پیشرفت های سازمان ثبت در حوزه فناوری و تغییر اکثر فرایندهای این سازمان به صورت الکترونیکی افزود: هم اکنون بخش های مختلف سازمان در بستر یک شبکه وسیع با هم در ارتباط هستند و به یکدیگر خدمات می دهند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش نیروی انسانی، گفت: کارشناسان ذیربط باید با آموزش های لازم و استفاده از بستر و امکانات فراهم شده توسط این سازمان در اجرای کاداستر ملی اقدامات لازم را انجام داده و و این سازمان نیز آمادگی همکاری لازم را دراین زمینه دارد.
وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های حاکمیتی متولی امر زمین باید از ظرفیت ها و پتانسیل موجود خود استفاده کرده و فارغ از وظایف دستگاهی، این هدف ملی را به پیش ببرند.
وی گفت: برای تحقق این امر نیازمند یک برنامه عملیاتی مدون و منظم هستیم و اجرای این برنامه نیازمند عزم واراده و نظارت جدی ، پیگیری و پایش مستمر مسئولین ذیربط می باشد.
ایسنا
منتشر شده در دوشنبه, 27 دی 1395 14:59

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت