سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

نظر کمیسیون اصل 90 درباره نقل و انتقال خودرو فصل الخطاب است/ مردم را سرگردان نکنیم

دیده بان هشتم : رییس کانون سردفتران گفت: تصمیم و نظر کمیسیون اصل 90 درباره مراجعه مردم برای نقل و انتقال خودرو به دفاتر اسناد رسمی، فصل‌الخطاب است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمدرضا دشتی اردکانی با قدردانی از رسانه‌ها برای پیگیری اخبار نقل و انتقال خودرو، خطاب به اهالی رسانه گفت که شما از جایگاه سند رسمی دفاع کردید؛ چرا که نظم اجتماعی را به دنبال دارد. در کشوری که ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی‌ کار تنظیم اسناد را انجام می دهند در حقیقت روابط اجتماعی مردم را به روابط حقوقی تبدیل می‌ کنند که این موضوع نظم در جامعه را به دنبال دارد.
دشتی اردکانی ادامه داد: کار ذاتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دفاتر اسناد رسمی، نقل و انتقال اموال و املاک مردم است که یکی از این اموال غیرمنقول اتومبیل است؛ همانطور در بعضی از کشورها این نقل و انتقال صرفا در دفاتر اسناد انجام می‌شود. طبیعتا اقدام پلیس همان تعویض پلاک است و ما هم نقل و انتقال را انجام می دهیم تا به موجب آن تثبیت مالکیت را به نحو احسن انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تصمیم و نظر کمیسیون اصل 90، فصل‌الخطاب بوده و موضوع را مشخص کرد، ان شاء الله دیگر این موضوع مطرح نخواهد شد و مردم بیش از این سردرگم نشوند. باید توجه داشت کسانی که قبلا برای نقل و انتقال اتومبیل به دفترخانه مراجعه نکردند و به نیروی انتظامی برای تعویض پلاک مراجعه می کنند حتی اگر چندین دست باشد، باید کلیه مالیات‌های این چهار پنج دست انتقال را پرداخت کنند و حق ثبت را مجدد پرداخت کنند.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مقدار تعرفه گوای امضای الکترونیک و اینکه میزان آن چقدر است؟ اظهار کرد: تعرفه آن مشخص است. تعرفه همان میزان تعرفه ای است که کار به صورت سنتی انجام می شد و هزینه آن 22 هزار تومان است.
منتشر شده در چهارشنبه, 20 بهمن 1395 12:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت