سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 04 مهر 1399-

آیین نامه کشت فراسرزمینی ابلاغ شد

دیده بان هشتم : اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، «آیین نامه کشت فراسرزمینی» را که به تصویب هیئت وزیران رسیده برای اجرا ابلاغ کرد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، «آیین نامه کشت فراسرزمینی» را که به تصویب هیئت وزیران رسیده برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه این آیین نامه به شرح زیر است:
آیین نامه کشت فراسرزمینی
ماده 1- در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند: 
الف- کشت فراسرزمینی: بهره برداری از منابع، عوامل، ظرفیت ها و امکانات سایر کشورها برای تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز در راستای حفظ منابع پایه تولید و ارتقای امنیت غذایی و سایر نیازهای صنعتی کشور. 
ب- متقاضی: کلیه اشخاص حقیقی ساکن ایران و اشخاص حقوقی ایرانی که در چارچوب ضوابط این آیین نامه داوطلب کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف می باشند.
ماده 2- وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری وزارتخانه های امورخارجه و امور اقتصادی و دارایی و سایر دستگاه های ذی ربط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، نسبت به تنظیم و ارایه مشوق ها و حمایت ها به متقاضیان کشت فراسرزمینی، از جمله موارد زیر اقدام نماید:
الف- انجام پشتیبانی، ارایه اطلاعات و مشاوره های لازم به متقاضی.
ب- تعهد خرید محصولات و یا تولید قراردادی در شرایط رقابتی در مورد محصولات مورد نیازی که اولویت آنها توسط وزارت جهادکشاورزی اعلام و درچارچوب مقادیر مصوب انجام می شود.
تبصره - ضوابط تعیین صلاحیت حرفه ای متقاضیان کشت فراسرزمینی توسط وزارت جهادکشاورزی تعیین می شود.
ماده 3- وزارت امورخارجه مکلف است با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به انجام موارد زیر اقدام نماید:
الف- تنظیم و مبادله تفاهم نامه های دو جانبه به منظور اخذ مجوز فعالیت جهت تولید، صدور محصولات تولیدی و بهره گیری از ابزارهای سیاسی و حقوقی موجود برای برقراری امنیت سرمایه گذاری متقاضیان در کشورهای هدف. 
ب- حمایت های حقوقی، قانونی و مدنی از متقاضیان در کشورهای هدف. 
پ - ارایه تسهیلات لازم در خصوص امور کنسولی، اخذ روادید، اقامت و کار برای متقاضیان در کشورهای هدف با معرفی وزارت جهادکشاورزی. 
ت- جمع آوری و ارایه اطلاعات لازم از کشورهای هدف به ویژه در خصوص قوانین، مقررات، ضوابط و شرایط سرمایه گذاری، مالکیت، اجاره و بهره برداری از اراضی به وزارت جهادکشاورزی.
ماده 4- وزارت امور اقتصادی و دارایی (شرکت مادر تخصصی سرمایه گذاری های خارجی ایران) مجاز است با متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی در اجرای پروژه های بزرگ کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف با رعایت قوانین و مقررات مربوط مشارکت نماید. 
ماده 5- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط نسبت به تأمین ارز مورد نیاز در قالب اعتبار خرید محصولات تولیدی اقدام نماید. 
ماده 6 - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به حمایت از نیروی کار ایرانی متقاضی کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف اقدام نماید. 
ماده 7- صندوق توسعه ملی مجاز است در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط، نسبت به تأمین تسهیلات مورد نیاز متقاضیان کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف با معرفی وزارت جهادکشاورزی اقدام نماید.
ماده 8- این آیین نامه صرفاً شامل متقاضیانی می شود که با وزارت جهادکشاورزی جهت تأمین اهداف مذکور در این آیین نامه قرارداد منعقد نموده باشند.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت جهادکشاورزی، وزارت امور خارجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و صندوق توسعه ملی ابلاغ کرد.
منتشر شده در شنبه, 25 ارديبهشت 1395 12:20

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت