سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 08 مهر 1399-

ابطال ۲۲۵ مصوبه دولت در سال ۹۴/افزایش ۱۳ درصدی ابطال مصوبات

دیده بان هشتم : دیوان عدالت اداری در سال گذشته ۲۲۵ فقره مصوبه هیئت دولت و دستگاه‌های اجرایی را ابطال کرده که نسبت به سال ۹۳ حدود ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
دیوان عدالت اداری
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مصوبات ابطال شده هیئت دولت و دستگاه‌های اجرایی در سال 94، مربوط به دوره‌های زمانی مختلف است و فقط مختص دولت یازدهم یا دولت‌های قبلی نمی‌شود.
بر اساس این گزارش، همچنین در سال گذشته از سوی هیئت تطبیق مصوبات، 6 فقره مصوبه مغایر قانون به رئیس دیوان عدالت اداری اعلام شد که موضوع بر اساس ماده 86 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مورد رسیدگی قرار گرفت و تشخیص مغایرت داده شد.
در ماده 86 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری آمده است: در صورتی که رئیس قوه‌قضائیه یا رئیس دیوان به هر نحو از مغایرت یک مصوبه با شرع یا قانون یا خروج آن از اختیارات مقام تصویب‌ کننده مطلع شوند، موظفند موضوع را در هیئت عمومی مطرح و ابطال مصوبه را درخواست کنند.
بر اساس این گزارش، نرخ رشد رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری که مرجع رسیدگی به شکایت مردم از مأموران دولتی، ادارات و آئین‌نامه‌های دولتی است، از 81 درصد در سال 93 به 92.6 درصد در سال 94 افزایش یافته است.
همچنین نرخ رسیدگی در شعب اجرای احکام دیوان عدالت اداری در سال 94 نسبت به سال 93، 100 درصد رشد داشته است.
منبع خبرگزاری تسنیم.
منتشر شده در جمعه, 25 تیر 1395 14:22

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت