سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 21 تیر 1399-

دادستان کل کشور: تبلیغات زودرس تخلف انتخاباتی است

سایت حقوقیدیده بان هشتم : دادستان کل کشور، گفت: تبلیغات زودرس در هر دو عرصه حقیقی و مجازی انتخابات تخلف است و تصمیم داریم با آن برخورد کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش سراسری هیأت‌های نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در مشهد اظهار کرد: مردم وقتی ببینند نامزدها با سلامت در این عرصه فعالیت می‌کنند گرایش برای مشارکت و حضور در انتخابات بیشتر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دادستان کل کشور، وی تبلیغات زودرس، راه‌انداختن کارناوال و هزینه‌های اصراف‌گونه را ازجمله تخلفات انتخاباتی اعلام و بیان کرد: اصرار داریم عزیزان فعال در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی به این سه مسئله توجه کنند. دادستان‌کل کشور ادامه داد: تبلیغات زودرس در هر دو عرصه حقیقی و مجازی انتخابات تخلف است و تصمیم داریم با آن برخورد کنیم.
وی راه‌انداختن کارناوال‌ها را به‌حکم قانون ممنوع توصیف و بیان کرد: از هزینه‌کردهای بالا در انتخابات پرهیز شود زیرا از سوی مردم شبهه‌انگیز تلقی می‌شود، این‌ها برای مردم سؤال‌برانگیز است که مگر چه خبر است نامزدها هزینه‌های میلیاردی انجام می‌دهند.
منتظری گفت: همه فعالان و دست‌اندرکاران هیأت‌های نظارت بر انتخابات و مسئولان اجرایی وظیفه‌داریم تا زمینه حضور گسترده مردم را در انتخابات را فراهم کنیم. وی در ادامه همچنین اظهار کرد: دستورالعمل تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در شرف آماده شدن است و تا هفته آینده ابلاغ می‌شود. دادستان‌کل کشور بر لزوم همکاری نامزدهای انتخابات با ناظران و مجریان این رویداد سیاسی نیز تاکید و بیان کرد: نامزدها از دسته‌بندی و جناح‌بندی‌های مضر به‌سلامت انتخابات پرهیز کنند. البته اختلاف‌نظرها و جناح‌بندی‌های رسمی و شناخته‌شده اشکالی ندارند اما آنچه مضر است برداشت‌های نادرست از جناح‌بندی‌های سیاسی است. وی افزود: مردم نیز اسفندماه امسال با حضور پرشور، گسترده و مقتدرانه مقاومت خود را در برابر توطئه‌های استکبار جهانی نشان دهند و آن‌گونه که شایسته این کشور است حضوری باشکوه را در عرصه انتخابات به نمایش گذارند.

 حمایت

منتشر شده در شنبه, 25 آبان 1398 11:06

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت