سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 10 مهر 1399-

مصاحبه با سرپرست تیم فوتبال کانون وکلای البرز

دیده بان هشتم : مصاحبه با سرپرست تيم فوتبال كانون وكلاى البرز بعنوان يكى از تيمهاى شركت كننده در دومين دوره مسابقات فوتبال كانونهاى وكلا كه در تاريخ ٢٧ آبان ماه سال جارى به مدت يكهفته و به ميزبانى كانون وكلاى فارس در شهر شيراز برگزار مى گردد.
سایت حقوقیلطفاً خودتان را بعنوان يكى از اعضاى كادر فنى تيم كانون وكلاى البرز براى مخاطبين معرفی کنید.
محسن پیری هستم عضو کانون وكلاى دادگسترى البرز و سرپرست تيم فوتبال كانون البرز اعزامى به مسابقات شيراز
از سوابق ورزشى كانون وكلاى البرز به ويژه ورزش فوتبال توضيح دهيد و آيا تاكنون در تورنمت هاى بين المللى هم شركت داشته ايد.
کانون البرز در پنج سال گذشته در دو دوره از مسابقات فوتبال حرف و مشاغل شرکت کرده و چندین دوره در مسابقات فوتسال اسکودا و چندین دوره مسابقات فوتسال جام استقلال تهران و چندین دوره مسابقات فوتسال جام نیروی انتظامی البرز شرکت داشته است.
 
هدف تان از شرکت در این تورنمنت چیست ؟ آيا هدف گذارى تيم متبوع از حضور در مسابقات جنبه قهرمانى دارد و يا اينكه ترويج فرهنگ ورزش را در سطح كانون خود دنبال مى كنيد ؟
هدف از شرکت در مسابقات در وهله اول استحکام دوستی بين همکاران و سپس به نوعی ترویج فرهنگ ورزش بین همکاران البرز می باشد.

هر سال در چند تورنمنت یا مسابقه شرکت می کنید؟ آیا فعالیت تیم شما دائمی است یا فقط برای مسابقات کنار هم جمع می شوید؟
بله فعالیت تیم فوتبال و فوتسال و والیبال اقایان و نيز واليبال بانوان کانون البرز بصورت مستمر و دایمی است و در كليه مسابقاتى كه در رشته هاى ياد شده از كانون البرز دعوت شود به فراخور شرايط شركت خواهيم كرد.

بنظر شما نهاد اسكودا يا همان اتحاديه سراسرى كانونهاى وكلا كه هدف گذارى اصلى آن ايجاد اتحاد و هماهنگى بيشتر بين كانونهاى وكلا است آيا توانسته از ظرفيت ورزش براى نيل به اهداف اصلى خود بهره ببرد ؟
هر چند هزينه هاى تيمهاى ورزشى توسط خود كانون ها تامين ميشود و ضعفهاى بسيارى در مديريت برگزارى المپيادهاى ورزشى ديده مى شود لكن با توجه به بضاعت موجود مى توان فعالیت های اسکودا در امر ورزش را بعنوان يك نهاد صنفى تا حدودی مطلوب ارزيابى كرد ، هر چند تغيير مديريت و حضور چهره هاى جوان در سطح هيات مديره كانونها و بالطبع در اسكودا در سالهاى اخير اين نويد را مى دهد كه در آينده رويكرد كانونها و نيز اسكودا و نگاه به ورزش مطلوب تر خواهد بود.

به نظر شما ورزش و حرفه وكالت چه نقش مثبتی را مى توانند براى هم ايفا كنند و آيا امروزه اين ارتباط ملموس و قابل مشاهده است؟
ارتباط ورزش و وکالت ارتباطی جالب و منحصر به فردى است چرا که یک وکیل با استرس های فراوان شغلی میتواند در ساعاتی از هفته فارق از این استرس ها به فعالیت بپردازد و همچنین این امر موجبات دوستی های جدید بین همکاران را فراهم مى آورد که بديهى است این دوستی ها به جهت شرايط ويژه شغل وکالت به سختی حاصل میشود در حالیکه در ورزش به سهولت اين امر امكان پذير است.
سایت حقوقی

چه عواملی می تواند ثبات و پایداری وکلا را در ورزش بیشتر کند و آنها را به ورزش سوق دهد.
اول اینکه به نظر بنده پاشنه آشیل کلیه وکلای ایران در کانون های متعدد ایران عدم همبستگی و اتحاد و همچنین ناتوانی در انجام امور گروهی و تیمی است. شما به ندرت میتوانید از کار های گروهی و تیمی در بین وکلا که با موفقیت به انجام رسیده نام ببرید چرا که منفعت طلبی و عافیت طلبی دو آفت است که به جان وکلا افتاده و اگر بگویم بیش از هشتاد درصد وکلای کشور صرفاً سالی یکبار جهت تمدید پروانه به کانون متبوع خود مراجعه میکنند غلو نکرده ام. در این اوضاع و احوالی که نشان از اتحاد و همبستگی در بین وکلا نیست ورزش چه به صورت همگانی و یا در قالب تیم های فوتبال و فوتسال و والیبال و ... غنیمتی است که میتواند موجب آشنایی و دوستی بیشتر با همکاران و در راستای وحدت بین همکاران راهگشا باشد.
سایت حقوقی

سطح مسابقات را چگونه ارزیابی می کنید و آيا پیشنهادی جهت برگزاری بهتر اين دوره از مسابقات دارید؟
لازم به ذکر است که به نظر بنده دو امر کاملا مهم در برگزاری هر نوع مسابقه ورزشی بین وکلا وجود دارد یکی اینکه تیم های ورزشی شرکت کننده درصدد قهرمانی به هر وسیله نباشند چرا که در این صورت باز هم همان آفت منفعت طلبی صرف خواهد بود و مزایای این مسابقات بسیار ناچیز خواهد بود دوم اینکه شان و شخصیت همکاران در این مسابقات رعایت شود چرا که حرفه وکلا فوتبال و یا والیبال و ... نیست و باید به طور کلی از حواشی آزار دهنده حرفه ای ها پرهیز کرد و در یک جمله اینکه میبایست شرایط حضور در مسابقات را برای کلیه همکاران در کانون های کشور هموار کرده و از تاثیرات منفی برد و باخت ها کاست.
منتشر شده در سه شنبه, 22 آبان 1397 14:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت