سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

بی عدالتی بین المللی در حق مدافعان حق و عدالت

پایگاه خبری دیده بان هشتم : اظهار نظر یکی از اعضای کمیته فوتبال کانون وکلا مرکز در خصوص عدم اعطای روادید به اعضای تیم فوتبال کانون وکلا دادگستری ایران از جانب سفارت اسپانیا

وکلای دادگستری به عنوان یکی از بخش های ضروری احقاق حق و ابطال باطل ، پرورش یافته حق و حقوق و از فرهیختگان علمی کشور می باشد . بدیهی است تعالی و تکامل در راستای ایفای تعهدات این صنف _دفاع از حق و حقانیت_ مستلزم اتصاف و برخورداری از برخی ملزومات و مقدمات از جمله ، سلامتی جسمی و روحی است که مرجع آن ، ورزش می باشد؛ بجا آمده است که زنیرو بود مرد را راستی _ زسستی کژی زاید و کاستی. بر این اساس ، سالهاست که تیم فوتبال کانون وکلای دادگستری با همت و تلاش وکلای دادگستری و با حمایت کانون وکلای دادگستری تشکیل شده و در مسابقات مختلفی از جمله جام جهانی وکلای دادگستری و جام آسیایی شرکت کرده و موفق به کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی شده است ؛ مضاف بر اینکه تیم فوتبال کانون وکلا دادگستری مرکز با کسب رتبه دوم در مسابقات لیگ یک پیشکسوتان تهران ، موفق به حضور در لیگ برتر پیشکستوان تهران شده است. نیز این تیم قهرمان و نایب قهرمان مسابقات جام حرف و مشاغل استان تهران می باشند .
متاسفانه سفارت اسپانیا در اقدامی غیر متعارف از اعطای روادید به نیمی از اعضای تیم فوتبال کانون وکلا جهت شرکت در جام جهانی وکلا در اسپانیا _۱۳ تا ۲۱ می ۲۰۱۶_ خودداری نمود ، که در این خصوص ذکر مطالبی ضروری است:

۱- اکثر افرادی که درخواست روادیدشان رد شده است ، همان افرادی اند که حدود ۲ سال پیش و به ناحق از جانب سفارت مجارستان رد شده بودند. نامبردگان متاثر از وجود سابقه ، حساسیت بیشتری معمول داشته و کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا را تامین و در اختیار سفارت خانه مزبور قرار دادند. این اقدام سفارت اسپانیا مصداق بارز ابطال حق بوده که با تبلیغات صورت گرفته از جانب کشورهای عضو اتحادیه اروپا دایر بر قانون مداری و رعایت عرف بین المللی در بحث صدور روادید ، همسو نمی باشد . شایسته بود سفارت اسپانیا در فرم تقاضای روادید ، موضوع حساسیت سفارتخانه به رد سابق را اعلام دارد تا دوستان به طریق مقتضی اقدامات لازم را جهت جلوگیری از رد مجدد درخواست روادید اعمال می کردند.

۲- اقدام غیر متعارف سفارت اسپانیا زمانی محسوس تر جلوه می نماید که کانون وکلای دادگستری مرکز طی مرقومه ای خطاب به سفارت اسپانیا ، حمایت کامل خود از اعضای تیم اعزامی را اعلام و شخص ریاست کانون راساً با سفیر اسپانیا صحبت کرده و ضمانت های لازم را به ایشان تفهیم نموده است.

۳- اقدام سفارت اسپانیا در بادی امر یک اقدام داخلی محسوب می شود. این در حالی است که این اقدام متضمن نوعی بی حرمتی به جایگاه رفیع نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز جامعه فرهیخته وکلا محسوب می شود که ضرورت ورود سازمانها و نهادهای زیربط به موضوع را مضاعف می نماید. بدیهی است وکلای دادگستری می بایست تمام توانمندی و قابلیت های موجود را جهت استیفای حقوق حقه خود معمول دارند.

دکتر هادی کریمی وکیل دادگستری و عضو کمیته فوتبال کانون وکلا تهران
منتشر شده در پنج شنبه, 02 ارديبهشت 1395 10:18

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت