سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

واکنش عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به بازداشت خبرنگار شرق

سایت حقوقیدیده بان هشتم: محمد علی پور مختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وضعیت بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر، درباره بی‌اطلاعی از وضعیت خبرنگار بازداشتی روزنامه شرق می‌گوید: متهم بعد از ۴۸ ساعت می‌تواند با خانواده‌اش تماس بگیرد و محل نگهداری‌اش را اعلام کند.

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وضعیت بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر، درباره بی‌اطلاعی از وضعیت خبرنگار بازداشتی روزنامه شرق می‌گوید: متهم بعد از ۴۸ ساعت می‌تواند با خانواده‌اش تماس بگیرد و محل نگهداری‌اش را اعلام کند.

چهارشنبه هفته گذشته گروهی از کارگران، اعضای سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد، دانشجویان و فعالان کارگری به مناسبت روز کارگر و در اعتراض به وضعیت معیشتی کارگران، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. نیروی انتظامی با این تجمع برخورد کرد و تعدادی از آنان و از جمله خبرنگار روزنامه شرق بازداشت شد. روز گذشته، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان مقابل مجلس و زمان آزادی آن‌ها، گفت: بازداشت‌شدگان اکثراً آزاد شدند و در مورد سایر افراد اقدامات قانونی در شرف انجام است.

در این باره با محمدعلی پورمختار، نماینده کبودرآهنگ در مجلس، تماس گرفتیم و از او درباره این موضوع و ورود کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت‌وگو کردیم.

پورمختار در گفت‌وگو با ایران ضمن اظهار بی‌اطلاعی از موضوع بازداشت‌ها در تجمع روز کارگر گفت: کمیسیون قضایی و حقوقی به این موضوع وارد نشده و در کمیسیون مطرح نشده است.

وی همچنین تأکید کرد: کسی که تخلف می‌کند، وظیفه نهادهای امنیتی است که با او برخورد کند.

پورمختار درباره اینکه محل نگهداری برخی بازداشتی‌ها، از جمله خبرنگار روزنامه شرق همچنان نامعلوم است، می‌گوید: هرچند که برای من معلوم نیست که محل نگهداری ایشان مشخص است یا نه، ولی قانون اجازه می‌دهد متهم بعد از ۴۸ ساعت با خانواده‌اش تماس بگیرد و محل نگهداری‌اش را اعلام کند.

او درباره اینکه گفته می‌شود خبرنگار روزنامه شرق اساسا در تجمع حضور نداشته و صرفا بعد از تجمع، پیگیر سرنوشت بازداشتی‌ها بوده، گفت: برخی در تجمعات نیستند، اما محرک‌اند، مسائل را رسانه‌ای می‌کنند و در اختیار ضدانقلاب و دشمن قرار می‌دهند. این‌ها ایجاد تشویش می‌کند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره رسالت خبرنگاری گفت: خبرنگار حق ندارد هر چیزی را منتقل کند. ضمن اینکه من اصلاً ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم به چه دلیل بازداشته شده است.

ایرنا

منتشر شده در چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 19:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت