سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 28 بهمن 1398-

درخواست ابطال دستورالعمل وزارت نیرو در خصوص نحوه تملک اراضی جهت اجرای طرح‌های عمرانی رد شد

دیده بان هشتم : دیوان عدالت اداری درخواست ابطال دستورالعمل وزارت نیرو در خصوص نحوه تأمین و تملک اراضی و املاک جهت اجرای طرح‌های عمومی و عمرانی را رد کرد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در پی درخواستی مبنی بر ابطال قسمت اخیر بند 9-4 دستورالعمل شماره 100/50/62669 -87/6/24 وزارت نیرو در خصوص نحوه تأمین و تملک اراضی و املاک جهت اجرای طرح‌های عمومی و عمرانی، دیوان عدالت اداری وارد رسیدگی شد.
در متن شکایت عنوان شده است که در مورد املاک و اراضی که دارای سند رسمی باشد، هرگونه پرداخت باید طبق اسناد مربوطه صورت پذیرد و در صورت عدم وجود سند رسمی، شرکت می‌تواند حسب ارائه اسناد عادی که به تأیید شورای محل، نیروی انتظامی، مجاورین ملک و حسب مورد سایر مراجع ذی صلاح رسیده باشد، با اخذ اقرار نامه رسمی از متصرف مدعی مالکیت مبنی بر پاسخگویی به اشخاص ثالث و ... به انضمام قرارداد عادی نسبت به پرداخت مبالغ تعیین شده توسط هیات کارشناسان رسمی دادگستری اقدام کند اما این موضوع با قانون و آراء صادره مغایرت دارد.
 هیأت تخصصی اراضی، محیط زیست و صنایع دیوان عدالت پس از بررسی اعلام کرد که صرف نظر از این که دستور العمل مورد شکایت از مصادیق آرای هیأت عمومی استنادی خارج است، چون سه چهارم اعضای هیات تخصصی اظهار نظر کردند که قسمت اخیر بند 9-4 دستور العمل نحوه تامین و تملک اراضی و املاک جهت اجرای طرح‌های عمومی و عمرانی وزارت نیرو به شماره 100/50/62669 مورخ 87/6/24 هیچ گونه مخالفتی با قوانین موضوعه و قوانین مورد استناد شاکی نداشته و خارج از حدود اختیارات مقام تصویب کننده نیست، لذا مستنداً به بند « ب » ماده 84 قانون تشکیلات وآئین دادرسی دیوان عدالت اداری رای به رد شکایت مطروحه صادر می‌شود.
منتشر شده در شنبه, 28 مرداد 1396 17:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت