سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 اسفند 1398-

اجرای طرح ملی مداخله در طلاق

دیده بان هشتم : طرح مداخله در طلاق با هدف اصلاح رفتار افراد و انصراف از طلاق در 11 استان کشور اجرا می‌شود
سایت حقوقیمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه با بیان اینکه طرح ملی مداخله در طلاق در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد، گفت: قوه‌قضاییه برنامه‌های زیادی در جهت پیشگیری از متلاشی‌شدن خانواده در دستور کار دارد.
محمدباقر الفت با اشاره به اینکه وضعیت طلاق در کشور نگران‌کننده است، اظهارکرد: دادگستری‌های استانی با همکاری سازمان بهزیستی و معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری اجرای طرح ملی مداخله در طلاق را برای کاهش این امر در دستور کار قرار داده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز یکی از حساسیت‌های مهم در جامعه موضوع تحکیم بنیان خانواده است که تمام دستگاه‌ها باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند، عنوان‌ کرد: با توجه به مطالبات و حساسیت این امر، طرح مذکور در جهت کاهش طلاق در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم بتواند راهی برای بهبود وضعیت باشد. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه با بیان اینکه متاسفانه آمارهای طلاق رو به افزایش است، ادامه داد: برای کاهش این امر طرح مذکور در بیش از 11 استان اجرایی شده و امیدواریم با این طرح بتوانیم گامی مثبت در جهت کاهش طلاق و استحکام بنیان خانواده برداریم.

 ضرورت آموزش قبل از ازدواج به جوانان
الفت بیان کرد: این طرح با هدف اصلاح و انصراف افراد از طلاق طراحی شد که با همکاری قوه‌قضاییه اقدامات لازم برای کنترل و کاهش طلاق و در پی آن کاهش آسیب‌های ناشی از این پدیده اجتماعی آغاز شده است.
وی با بیان اینکه اخیرا این امر در مشهد نیز طراحی شد، ادامه می‌دهد: درواقع این طرح به دنبال سازش زوجین است تا شاهد کاهش میزان طلاق در کشور باشیم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه افزود: از دیگر مواردی که باید در دستور کار قرار گیرد آموزش قبل از ازدواج و حتی آموزش مهارت‌های زندگی در دوران تحصیل است تا شاهد کاهش طلاق به ویژه طلاق توافقی در جامعه نباشیم.
منتشر شده در چهارشنبه, 15 شهریور 1396 21:51

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت