سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 07 اسفند 1398-

قانون انتخابات شوراها را همانگونه که هست اجرا کنیم

دیده بان هشتم : یک حقوقدان با اشاره به موضوع «سپنتا نیکنام» گفت: در این مورد خاص راه حل قضیه بسیار روشن و شفاف است؛ کافی است ماده 26 قانون انتخابات شورای شهر و تبصره آن را که در شورای نگهبان نیز تایید شده، همانگونه که هست اجرا کنیم.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، بهمن کشاورز  اظهار کرد: تعلیق عضویت هم‌وطن زرتشتی ما در شورای شهر یزد از جهات مختلف قابل بحث است و در این خصوص بحث بسیار نیز شده است؛ به طور خلاصه با توجه به اینکه مردم یزد که از قدیم‌الایام به دارالعباده مشهور است این هم‌وطن را برای شورای شهر انتخاب کرده‌اند، باید نظر مردم را پذیرفت.
وی افزود: به موجب قانون اساسی، امور کشور از طریق مراجعه به آرای عمومی اداره می‌شود و حق هم همین است وقتی فردی با 21 هزار رأی برای انجام اموری که جنبه اقتصادی و اجتماعی دارد و مسائل مذهبی در آنها در درجه اول مطرح نیست انتخاب می‌شود، نمی‌توان در مورد صلاحیت او مناقشه کرد.
این حقوقدان خاطرنشان کرد: از جهت دیگر به خصوص در زمان فعلی و با توجه به موضع‌گیری‌ها و هجماتی که علیه ایران وجود دارد، طرح مسائلی از این قبیل گمان نمی‌رود فایده‌ای داشته باشد، اما بدون تردید از جهت بین‌المللی موجب ضعف است.
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در خصوص راه حل چنین مشکلاتی بیان کرد: لااقل در این مورد خاص راه حل قضیه بسیار روشن و شفاف است؛ کافی است قانون انتخابات شورای شهر و ماده 26 و تبصره آن را همچنانی که در سال 1375 تصویب و در شورای نگهبان نیز تایید شده و قریب به 21 سال سابقه اجرا دارد، همانگونه که هست اجرا کنیم.
کشاورز در رابطه با اینکه در مواجهه با اینگونه مشکلات چه باید کرد، گفت: در نوع این قبیل مسائل به نظر می‌رسد باید صرفاً به مصالح کشور در جوار ضروریات دین توجه کرد، البته اظهار نظر در این مورد در صلاحیت علمای اعلام است و اینجانب به عنوان ناظری عادی عرض مطلب می‌کنم.
منبع : ایسنا
منتشر شده در یکشنبه, 07 آبان 1396 13:36

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت